Kontak Dönüyor Ama Bazen Marş Basmıyor

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok bir sorun teşkil etmemekle birlikte bu sorunu dile getirmeyi ve görüşlerinizi almayı düşündüm. Kontak herzaman normal olarak dönüyor ama bazen marş çevirmiyor yani tık yok. Tekrar deniyorum marş basıyor. Dikkatimi çeken şey ise araç güneş altında ve sıcakta durursa bunu dahada belirgin şekilde yapıyor.

M

matias

Bilgi Girilmemiş
Abi bendede aynısı vardı bi marş alıyordu bi tık yoktu akümün kablosu çıkmış bakım sırasında bitmek üzereymiş fikir açısından veriyorum bu bilgiyi.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kontak terminalinde sorun olabilir.

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kontak termiği büyük ihtimal. tamir olmaz. orjinali 50 tl civarında
yan sanayi 20 tl

xeon_bilis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım aynı sorun benim aracımda vardı. hata avrupa birliğinden misafirleri taşırken marş basmadı baya bir süre rezil oldum. servise gittim kontak termiğinden dediler arkadaşların dediği gibi. elerinde yoktu başka araçtan alıp taktılar oldu ama 1 hafta sonra yeniden ve bu kez öyle bir gittiki 2 gün marş basmadı araba. en sonunda bir oto elektrikçiyi arabaya getirip gösterdim. adam aküye baktı voltmetreyle 1 aylık aküye bitmiş dedi. takviye yapınca da olmayınca arabayı krikoyla kaldırp girdi altına marş motoruna levyeyle bir vurdu hemen marş bastı araba. dedi kömürler bitmiş gittik yerine adam 1.5 saatte söktüğü marş motorunun kömürlerini değiştirdi. araba 10 yıllık olduğundan kömürler üçte birine inmiş.üstündeki yay onları itiyor fakat belli bir seviyeden sonra birşey ifade etmiyor. ve 1 ay oldu tık yok süper çalışıyor. eğer araç lpg li ise büyük ihtimal kömürdendir(uzun marş v.s).;)

xeon_bilis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama 10 TL ye aldığımız kömürleri 80TL işçilikte taktı orasıda ayrı mesele.