Komşum Sopa istiyor

MertsAstra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar dublex evde oturmaktayım,terasın yan duvarı alçak oraya çanak anten kurulumu yapmıstık daha sonra digiye geçince çanağı çatının üstündeki boş boruya taktık terasın yanındaki boru boş kaldı alt kata yeni taşınan komsu sorgusuz sualsiz getirip çanağını terasın dibindeki montaj etmek için o kadar ugrastıgımız boruya takmıs sesimizi çıkarmadık.. ancak baska bir televizyona çanak bağlamak için gittim yeni boru yeni çanak aldım onun hemen önüne tekrar 4 saat uğraşarak kurdurduk önünde olduğu için bizim beleşci komsunun çanağı çekmemiş o kadar sinyal almak için uğraştığımız anteni gelmiş sonuna kadar çevirmiş onünü açmış kendi çanağının. Küfür etmeyeyim gereksiz adam bunu çatıya çıkarak yapıyo ve bizim teras camları falan hepsi açık nerdeyse evime girecek ve benim mülküme ait olan yerde kafasına göre iş yapıyor. Bende anteni sırf onun görüşünü kapatsın diye sonuna kadar çevirdim pusuya yattım bekliyorum bidahaki çıkışını..

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
:) İşte saçma sapan işlerden biri bana kalsa çevre kanunu içinde tüm çanakların sökülmesi gerek. Her yer örümcek ağı gibi çanak anten buna karşın sadece merkezi bir sistem çatı da tek anten zorunlu olması gerek. Ve herkes bu çanaktan faydalanması gerek. Ülkemizde saçma sapan kanun yapana kadar bunun düzenlenmesi gerek. Her yer anten her yer kirlilik...

MertsAstra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:) İşte saçma sapan işlerden biri bana kalsa çevre kanunu içinde tüm çanakların sökülmesi gerek. Her yer örümcek ağı gibi çanak anten buna karşın sadece merkezi bir sistem çatı da tek anten zorunlu olması gerek. Ve herkes bu çanaktan faydalanması gerek. Ülkemizde saçma sapan kanun yapana kadar bunun düzenlenmesi gerek. Her yer anten her yer kirlilik...

Doğru diyorsunuz ama ben digitürk kullanıcısıyım binadaki yöneticiside merkezi sistem olusturmadı,cidden sinirlerim alt üst oldu kendimiz ugrastık tam 4 saat adam 2 saniyede çıkmıs bozmus çevirmiş onu geçtim çanak nerdeyse terasımın içinde oraya kadar gelen adam yarın bigün eve girer

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Nadir abiye katılıyorum, tek antenden herkesin faydalanması gerek.
Bu yıllardır söylenir ama bitürlü icraata geçmedi...

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
kablolu tvy e gecın:D

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
konuşun, ortak çift çıkışlı LNB alın ve antenleri ortak kullanın. pahalı da değil hani, tek çıkışlılar 5 ise, çiftler 10 lira. Çatılar kanunen ortak alandır, yaptırırken falan da ortak yaptırmanız gerekir.

Ben de yazlıkta komşunun antenine konmuştum, çift çıkışlı LNB alıp paralel hat çektim bizim eve :D

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
İnsanların bir anlık sinirlerine yenik düşmesi sonucu bir çok geri dönülmez hata yapılmakta. Bu yüzden anlık sinirle kalkıp zararla oturmamak adına komşu ile konuşmak bir ortak yol bulmak en güzeli. Üç günlük fani dünya sanki insanlar bu dünya da her zaman kalacak gibi yaşamakta ama gideceğimiz adres belli. Bu yüzden kendi ağzımızın tadını ve başkalarının da tadını kaçırmamak için her zaman ılımlı bir yol bulma adına elimizden geleni yapalım derim. Güzel kardeşim... evet bazı insanlar sopayı hak eder ama hangi birine sopa atacaksın ki?

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Polisi ara kardeşim, yoksa kavga etmek zorunda kalabilirsin. Hani kavgada kimin ne yapacağı belli de olmaz, sopa atmaya gidip yememen dileğiyle :)

MertsAstra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar haklısınız ama sanırım anlatamadım çatıdaki çanağımı engellese inanın gidip düzgünce konusurum çözüm ararım ama adam gelip terasımın dibine terasın kolonuna yapmıs catı yanda kalıyorki o boruyu biz takmıstık hala ses soluk yok yöneticiye söyledim ya kaldırsın yada ben gelsin yukarıya dedim , oda ben konusurum dedi su anda hala çanağımla önünü kapattım bütün görüş açısını beklemekteyim :)

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 17:57 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 17:56 ----------

İnsanların bir anlık sinirlerine yenik düşmesi sonucu bir çok geri dönülmez hata yapılmakta. Bu yüzden anlık sinirle kalkıp zararla oturmamak adına komşu ile konuşmak bir ortak yol bulmak en güzeli. Üç günlük fani dünya sanki insanlar bu dünya da her zaman kalacak gibi yaşamakta ama gideceğimiz adres belli. Bu yüzden kendi ağzımızın tadını ve başkalarının da tadını kaçırmamak için her zaman ılımlı bir yol bulma adına elimizden geleni yapalım derim. Güzel kardeşim... evet bazı insanlar sopayı hak eder ama hangi birine sopa atacaksın ki?

haklısınız tabiki ama insan olan önce sorar sizin yerinize sizin malzemenize takıyorum bilginiz olsun diyerek ama nerde...

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 17:58 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 17:57 ----------

konuşun, ortak çift çıkışlı LNB alın ve antenleri ortak kullanın. pahalı da değil hani, tek çıkışlılar 5 ise, çiftler 10 lira. Çatılar kanunen ortak alandır, yaptırırken falan da ortak yaptırmanız gerekir.

Ben de yazlıkta komşunun antenine konmuştum, çift çıkışlı LNB alıp paralel hat çektim bizim eve :D

Sorun o değil para pul değil insanlık hem gelip benim evime girecek neredeyse çatıyla alakası yok terasın duvarına takıyor benim,sonrada önünü kapatınca tekrar çatıya cıkmıs gene evimin dibine gelip benım antenimi çevirmiş :)