Komple boyanması gereken kaputu orjinal çıkma ile değiştirmek

Mert canik

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar kaputumda fazla çizik var komple boyanması gerekiyormuş bayağı Usta gezdim. Şimdi size sorum kaputu komple boyamaktansa orjinal boyasız bir çıkma kaput ile değiştirirsem daha mantıklı olmaz mı? Hem orijinal olur hem de boya ve boyanın stresi için uğraşmam.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar kaputumda fazla çizik var komple boyanması gerekiyormuş bayağı Usta gezdim. Şimdi size sorum kaputu komple boyamaktansa orjinal boyasız bir çıkma kaput ile değiştirirsem daha mantıklı olmaz mı? Hem orijinal olur hem de boya ve boyanın stresi için uğraşmam.
Ekspertizde sök-tak gözükür ve alıcının akıllarında soru işareti kalabilir.. Bu nedenle araç üzerindeki parçanın eski halinin fotoğrafları saklanarak boyanması daha mantıklı...

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Kaputun resmini bana at sana bir yer önereceğim işin erbabı

• Beğen
Tepkiler: omeroz

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Orjinal Komple boyalı olması(Çıkma)değişim olmasından çok daha iyidir...Boyanmadan önceki fotoları çek sakla..Satarken paylaşırsın...

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Orjinal Komple boyalı olması(Çıkma)değişim olmasından çok daha iyidir...Boyanmadan önceki fotoları çek sakla..Satarken paylaşırsın...
Kesinlikle katılıyorum. Bir motor kaputunun değiştirlecek hale gelmesi çok kolaydır. Çok düşük hızlarda gerçekleşecek bir çarpışmada bile düzeltilemeyecek kadar hasar alabilir. Bu sebeple komple boyanmış orjinal motor kaputu aracın önden önemli bir darbeye maruz kalmadığının kanıtı olabilir. Değiştirilmesi halinde alıcının aklına her türlü durum gelebilecektir. Dediğim gibi ön kaput şiddetli olmayan basit çarpmalarda bile düzeltilemeyecek hale gelebileceğinden her ön kaputu değişen araca da pert gözüyle bakmamak gerekir.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önden kazalı gibi bir iddiası olan tamponun arkasındaki tampon demirine bakar, ya da panjurun üzerindeki bakalite bile bakarak bu iddiasından vazgeçebilir eğer arabadan anlıyorsa, ortalık sahtekardan geçilmediği için böyle düşünmekte haklısınız ama ben de olsam diğer arkadaşların dediği gibi boyatırım, sonuçta darbe alsa en basitinden üst yüzeye macun çekerek düzeltebilirsin ama arkasındaki saca pek bir şey yapamazsın, işlemli bir kaput olmadığı arka tarafından da bakılarak anlaşılabilir yani onu demek istiyorum, hatta bu yüzden fotoğrafa bile gerek yok kaputu kaldırıp arkasından gösterirsiniz çizikten dolayı komple boyalı olduğunu söylersiniz. Kapı, bagaj, tavan olsa fotoğraf çekin derdim oraların pandizotları zor çıkar ama kaputta en fazla bir keçe vardır, kaldırır gösterirsiniz arkasını.

Mert canik

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Önden kazalı gibi bir iddiası olan tamponun arkasındaki tampon demirine bakar, ya da panjurun üzerindeki bakalite bile bakarak bu iddiasından vazgeçebilir eğer arabadan anlıyorsa, ortalık sahtekardan geçilmediği için böyle düşünmekte haklısınız ama ben de olsam diğer arkadaşların dediği gibi boyatırım, sonuçta darbe alsa en basitinden üst yüzeye macun çekerek düzeltebilirsin ama arkasındaki saca pek bir şey yapamazsın, işlemli bir kaput olmadığı arka tarafından da bakılarak anlaşılabilir yani onu demek istiyorum, hatta bu yüzden fotoğrafa bile gerek yok kaputu kaldırıp arkasından gösterirsiniz çizikten dolayı komple boyalı olduğunu söylersiniz. Kapı, bagaj, tavan olsa fotoğraf çekin derdim oraların pandizotları zor çıkar ama kaputta en fazla bir keçe vardır, kaldırır gösterirsiniz arkasını.
Çok teşekkürler sağolun

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Hocam çok teşekkür ederim araç koyu renk ve kirli temizletince fikrinizi almak istiyorum.
Hallet bana bildir boyasız halledebiliriz belki köyü renk ise kurtarabilirse izi çok belli olmaz alt saca kadar inmemiş se