Koltuktan ısıtma yaptırılırmı?

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
hadi koltuk ısıtmasını anladık. soğutma sistemi nasıl oluyor ?

canım opelim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
savaş abi ankaradamısın izmir yanıyor :)

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Serviste yaptırsak maliyeti aşağı yukarı ne olur acaba?

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orijinal mi olacak yoksa piyasadaki padleri mi düşünüyorsunuz.

Piyasadaki pad dediğinizin nasıl bişey olduğunu bilmiyorum?? oltuğa haricimi takılıyor? yani yazın terletmesin diye konan padler gibi bişeymi? Benim orjinalden kastım döşemenin içinde olacak ve göğüste biyerdede ısıtma düğmesine basınca ısıtacak şekilde düşünmüştüm. Showroomlarda daha evvel ısıtmalı koltuğu olan Astra H araçlar görmüştüm, deri döşemeli falan ama satıcı müşteri isteğiyle yapıldı demişti. Astra H cosmolarda bu donanım standart değildi sanırım!!

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
porscheyi bilmem ama benim cdx de ön ve arka koltuklarda var :) ben çok memnunum 5 dakika içinde süper oluyor. sürmede içinde yat :)

Senin forumda bu konu ile ilgili başlığın varmıydı? aradım bulamadım. ısıtma ile ilgili uygulamayı nası yaptın hafızamızı tazeleyelimmi :D

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
orjinal padler ve düğmeleri ile bir kaç resim...

Pad :
dscf49450.jpg

dsc010210.jpg

Beyin (Kontrol Ünitesi) :
dsc010160.jpg

Düğmeleri :

img0297wh.jpg

Bunların hepsi orjinal yapmak isterseniz eğer 500 avro civarı rahat tutar tabii parçalar servisten değil :D

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ethem senin uygulama çok güzel olmuş yaw maşallah. İsmail 500 avro bu iş için çok fazla, en fazla 500 TL olursa uygun ve mantıklı olur, ancak bunu başka yerlere zarar vermeden söküp takacak kaliteli usta lazım.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Ethem senin uygulama çok güzel olmuş yaw maşallah. İsmail 500 avro bu iş için çok fazla, en fazla 500 TL olursa uygun ve mantıklı olur, ancak bunu başka yerlere zarar vermeden söküp takacak kaliteli usta lazım.

Bunlar sadece örnekler ethembeyin uygulaması maalesef astra h ların kademeli düğmelerine uygun değil. Astra h larda ısıtmalı koltuk beyni REC üzerinden programlanıyor ve aktifleştiriliyor.

Eski nesil araçlarda bu yoktu. Kademe düğme üzerinden ayarlanıyordu. Arada beyin yok direk düğmeden padlere. O yüzden orjinal pad kullanmaya gerek yoktu. Ancak astra h da kademe düğmelerden giden kontrol voltajı ile beyinden ayarlanıyor. Eğer orjinal orta konsol ve düğme olucak derseniz maalesef kolay yol olarak orjinal padden başka şansınız yok.

Ha ben düğmenin konsolda olmasını istemiyorum işim olmaz orjinallikle diyorsanız padler piyasada var 100 tl den 200 tl ye kadar zaten düğmeleride üzerinde geliyor. Bu tip için ustaya olarak iyi bir döşemeci işinizi görür.

Orjinal düğmelere piyasa malı bağlarsanızda ısıtma tek kademeli olur. Açıp kapamak biraz kafa karıştırıcılı olur sadece. Bunu yapmak içinde az elektronik bilgisi olan sağlam bir elektrikçi bulmanız lazım. Belki yine az oynama ile kademe bile aktif edilir ancak REC den yapılmaz sadece, bir kart yardımı ile yapılır zaten oda orjinal parasına ancak yapılır :D

başqan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bunlar sadece örnekler ethembeyin uygulaması maalesef astra h ların kademeli düğmelerine uygun değil. Astra h larda ısıtmalı koltuk beyni REC üzerinden programlanıyor ve aktifleştiriliyor.

Eski nesil araçlarda bu yoktu. Kademe düğme üzerinden ayarlanıyordu. Arada beyin yok direk düğmeden padlere. O yüzden orjinal pad kullanmaya gerek yoktu. Ancak astra h da kademe düğmelerden giden kontrol voltajı ile beyinden ayarlanıyor. Eğer orjinal orta konsol ve düğme olucak derseniz maalesef kolay yol olarak orjinal padden başka şansınız yok.

Ha ben düğmenin konsolda olmasını istemiyorum işim olmaz orjinallikle diyorsanız padler piyasada var 100 tl den 200 tl ye kadar zaten düğmeleride üzerinde geliyor. Bu tip için ustaya olarak iyi bir döşemeci işinizi görür.

Orjinal düğmelere piyasa malı bağlarsanızda ısıtma tek kademeli olur. Açıp kapamak biraz kafa karıştırıcılı olur sadece. Bunu yapmak içinde az elektronik bilgisi olan sağlam bir elektrikçi bulmanız lazım. Belki yine az oynama ile kademe bile aktif edilir ancak REC den yapılmaz sadece, bir kart yardımı ile yapılır zaten oda orjinal parasına ancak yapılır :D

araya kaynayalım.. :D peki ismail can meri opc nin orjinal butonu dokunmatik yani tek kademeli.. bu durumda orjinal pad kullanmaya gerek yok mu..:confused: