Koltuk gıcırtısı

sinez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam Arkadaşlar
sürücü koltuğuna nezaman sırtımı dayasam gıcrtı geliyor arka kısımdaki yayların hepsini yağladım ses alttan geliyor gibi 2 farklı servise gittim yaptık dediler sonuç hiç değişmedi başına gelen sorunu çözen oldumu acaba ve başka sorunumda aracın sol alt tarafından düşük hızdayken tık tık şeklinde ses geliyor sadece soğuk havalarda kalipermidir yoksa başka sorunmu ?

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Koltuk gıcırtısı

Koltukteki ses bende de var, ses koltuğun altından koltuğu öne ve geri kaydıran mekanizmadan geliyor. Bundan önceki aracım 1.4t idi ondada aynı ses vardı, hatta şirkette kullandığım asrta h var ondada aynı ses var. Ama beni çok fazla rahatsız etmediği için hiç servise götürüp baktırtmadım.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sinez link' Alıntı:
Selam Arkadaşlar
sürücü koltuğuna nezaman sırtımı dayasam gıcrtı geliyor arka kısımdaki yayların hepsini yağladım ses alttan geliyor gibi 2 farklı servise gittim yaptık dediler sonuç hiç değişmedi başına gelen sorunu çözen oldumu acaba ve başka sorunumda aracın sol alt tarafından düşük hızdayken tık tık şeklinde ses geliyor sadece soğuk havalarda kalipermidir yoksa başka sorunmu ?
Araciniz cosmo mu...??

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar o gıcırtı eğer aracınız cozmo ise koltuk kenarındaki plastik aksamın koltuğun deri kısmını sıkıştırması ile oluyor. bununla ilgili yaklaşık 9 ay önce bi operasyon yaptılar geçmişti fakat bu aralar tekrar başladı.

sinez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DERSİMLİ link' Alıntı:
Arkadaşlar o gıcırtı eğer aracınız cozmo ise koltuk kenarındaki plastik aksamın koltuğun deri kısmını sıkıştırması ile oluyor. bununla ilgili yaklaşık 9 ay önce bi operasyon yaptılar geçmişti fakat bu aralar tekrar başladı.
yok o sorun başka daha önce vardı :) her oturduğumda baldırın sol taraftaki çıkıntıya her yaklaştığımda vites değiştirdiğimde yapıyodu servis plastik ile koltuk arası mesafeyi biraz açtı o ses gitti.
bu sorun sırtımı dayadığımda DarthWider bahsetiği yerden geliyor gibi biraz sinir 1 ses ama müzik açıp görmezlikten gelicez sanırım

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

anladım, o sesi duymadım hiç.

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bülent abi yanlız değilsin demekki  :)

S

sevko61

Bilgi Girilmemiş

DERSİMLİ link' Alıntı:
abı bende de o ses var ama derı degıl anlamadım ama fena canımı sıkıyor  madd

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DERSİMLİ link' Alıntı:
045thumbsup 045thumbsup