Kolon tavsiyeleriniz?

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arkadaşım harbi ses ve kalite istiyorsan, pioneer 6985 + tss 20 tweter tak derim .
bu söylediklerimin ikiside orjinal japondur. piyasada orjinal japon pioneer yok denecek kadar azdır. yeni hoparlörlere vereceğin o paraya yazdıklarımın ikinci elini al ses dinle...

senturk35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selçuk bak şimdi.senin orjinal ana ünitenin gerçek çıkışları 4x12 gibi bişey.yani en iyi ihtimalle 2x25 wat gibi bi güç elde edersin.
sen o çıkışlara 80 rms li bir çift kolonu bağlarsan sesi açtığın herhangi bir anda çıkışlarını yakabilirsin.
ama düşük rms li kaliteli kolonlarla aklındaki gibi birşeye yaklaşabilirsin.

Mahmut un önerdiği sistem ucuz ve mantıklı.ama sen kablolama ve tesisatla uğraşmak istemiyorsun sanırım.
en güzeli ekonomik fiyatlı 1 çift pioneer 6902 al ve kullan.
onları arkaya yerleştir.önlere de 3 yollu 16 cm 1 çift takarsan ses kaliten artar.

evet amfi ile uğraşmak istemiyorum. Zaten elimde 38 cm lik bas var pionner 1000w takacak olsam bir amfi alıp onu bağlarım. Ancak bagaj ufak zaten onuda koyunca iyice ufalacak.

Bakalım artık ya 6902 yada 6903 alacağım. Bizim cd30 mp3 lerde devre kesici olduğunu biliyorum çıkışları ısındığı zaman sesi azaltıp korumaya geçiyormuş.

arkadaşım harbi ses ve kalite istiyorsan, pioneer 6985 + tss 20 tweter tak derim .
bu söylediklerimin ikiside orjinal japondur. piyasada orjinal japon pioneer yok denecek kadar azdır. yeni hoparlörlere vereceğin o paraya yazdıklarımın ikinci elini al ses dinle...

6985 i bulmak çok zor atık ben bir zamanlar 6975 almıştım onlarda çok iyiydi.

Son düzenleme:

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

senturk35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kaliteli olduklarından şüphem yok 6-7 sene öncesinin efsane kolonları sesleri çok çok iyi bu konuda tecrübem var zaten. Hatta bu seriden sonra çıkan ts6975 kolonlar 6985 lerden daha iyi. Ve ayrıca bana 6-7 senelik bir kolona 200 tl vermek çok mantıklı gelmiyor. Bugün pioneer yetkili satıcı ve servise gittim. 6904(210 TL) ve 6903 (170 TL) modellerinin üzerinde durduğumu aracın orj. cd çalarına bağlayacağımı söyledim.

Aldığım cevap 6902 (130 TL) al paran cebinde kalsın dediler. 6904 veya 6903 te çok daha iyi bir kolonda taksam teybin çıkışları iyi olmadığı için bu teyple aradaki farkı farketmemin mümkün olmadığını söyledi. Ancak 50x4 çıkışlı veya amfi kullanılan bir teyp ile aradaki farkı anlıyabileceğimi söylediler. Bende amfi kablo bas işlerine girmek istemiyorum o yüzden cd30 mp3 ün çıkışlarını zorlamadan ve en iyi performansı alabileceğim hoparlörü seçmek istiyorum.

Corsa C nin arka panzotunu gizli mdf olarak izmirde 80-90 tl fiyata yapıyorlar. Düz birşey istersem 60-70 tl fiyat veriyorlar. Elimde mdf olduğu için ölçülerini kendim çizip marangoza vereceğim. Artık üstünü aracın kılıflarına uygun gri bir kumaşla kaplayacağım. Daha sonra pioneera gidip aracın üzerinde 6902 6903 ve 6904 modellerini deneyeceğim aradaki farka göre bu 3 modelden birini alacağım artık.

Sanırım yine tercihim 6902 olacak çünkü 6902 nin rms si 40 watt. diğerleri 80 rms teybin çıkışlarını yakmaktan korkuyorum.

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlara soruyorum teybe ekolayzer bağlamak bana ne gibi bir fayda sağlar ekolayzer teybe ayrı güç verirmi yoksa sadece bas tiz ayarları içinmidir. Bahsettiğim ekonun resmi aşağıdadır.

s7301431vj1.jpg

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
12001623_1518912_zb12674.jpg

Arkadaşlar bu kolonu 160 tl ye buldum tavsiye edermisiniz?
bende 6955 var 250wat oval 9 sene oldu gercekten ıyı 6992s oval pıoneer almak ıstıyorum performansını cok met edıyolar sahteleri pıyasada cokmus
4 kanalli pıoneer anfım var onunla beslıcem 4 tane oval tesısatcım dedıgıne gore rahatlıkla kaldırırmıs ama ben bır cıft takıcam tavsiye edermısınız
dostum 160 ytl spotmu ıyı fıyat valla bulsam alıcam sahteleri pıyasada cokmus korkuyorum 300 wat sony kendı bayısınde 130 ytl garantılı
pıoneer oval 6992s 460 wat 235 ytl garantılı

senturk35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Satan arkadaşın söylediğine göre yurt dışından gelen kaçak fakat orjinal bir ürün. Sahibinden.com da bulmuştum ürünü.

EvoEreN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tek ßirşey söylemek istıyorum..Sony mı:) Olan mutlulugunu bozarsın..Ev sınemasında yıllarca Bms ödülü alan sony araç ses sistemlerınde aynı başarıyı sürdüremediği görünüyor..Hayırlı forumlar..

derici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün bir yerde pilippo marka kolon önerdiler. performansının iyi olduğunu iyi ses alabileceğimi söylediler.

Duydunuzmu hiç bu markayı yada kullananınız varmı?

41_1.jpg

4 yollu , 6" X 9" oval hoparlör
Frekans 45-20 khz
Duyarlılık (1w-1m) 90 db
Max güç 500w

hiç bulaşma !

EvoEreN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ßende aynısını dıyorum..anfısı fıyatına gore ekonomık ama Bu cihazına bulaşma..

nuralk34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende corsa c 2006 var. cc20 kasetçalar var. ses çıkışı cd30 mp3 ile sanırım aynı. arkaya sizin dediğiniz gibi 2 adet oval hoparlör taktım. (boshman - modelini hatırlamıyorum). ses kalitesi istediğim seviyeye ulaşmadı. yani corsanın arkadaki orijinal kolonlarıyla nerdeyse aynı çalıyordu. teybi değiştiridim. jvc nin mp3 çalarını aldım. aynı kolonlar ile bambaşka bir ses veriyor. oldukça tatmin edici yani.

not : sanırım corsanın orijinal tesisatında teybin arka çıkışları daha zayif. buyüzden beklediğiniz sesi alamayabilirsiniz. ben alamadım ve teybi değiştirdim. bilginize.....