Km. Düşürülmüş Ne Yapacam

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sana da geçmiş olsun abi. Bunları görüpte hiçbirşeyden korkusu olmayan kaybedecek birşeyi olmayan adam durur mu işte. Nasıl olsa süreç belirsiz hele bir yapayım da yakalakanırsam o zaman bakarız çaresine diyor. Olan bizim gibi işinde gücünde olan vatandaşa oluyor.
Benim korkum bizi de yoldan çıkartacaklar. Yemin ediyorum bazen aklıma geliyor bende hiç haberim yokmuş gibi bu şekilde birine satsam diye ama inanın bu dünya gözümde bile değil. Allah korkusundan velahavle çekip vazgeçiyorum düşüncemden. Şimdi ilan felan açsam nasıl açarım diye düşünüyorum. Sonuçta yazacam km düşürülmüş bilin öyle gelin diye. Ve yazılı imzalı kağıt alacam km düşürüldüğünden haberim var diye. :)
Bu işin bana tek artısı eskiden gözüm gibi bakıp 3 günde bir yıkama yağlama yaptığım arabama şimdi tabiri caizse eşek niyetine biniyorum. Yağını suyunu koy devam et. Acemi hesabı :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Arabandan memnunsan kullan gitsin boyle , km cok mu onemli sanki ,mesela ben km yaptikca seviniyorum :) o bir hataydi say geç. Allah korusun ne hatalar , ne dalginliklar ile ne bedeller ödeniyor. Allahindan bulsun serefsiz , bu dunyada bile cikiyor onlardan.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

GkhncnK

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Arabandan memnunsan kullan gitsin boyle , km cok mu onemli sanki ,mesela ben km yaptikca seviniyorum :) o bir hataydi say geç. Allah korusun ne hatalar , ne dalginliklar ile ne bedeller ödeniyor. Allahindan bulsun serefsiz , bu dunyada bile cikiyor onlardan.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sonu öyle olacak herhalde binecez bakalım hayırlısı. Bedduaysa tutsun istemem ama Allah öbür dünyaya bırakır inşallah diyorum.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Galerici : Olmaz , otokentten dışarı çıkarırsam bir kaza olursa sigortam karşılamaz.

Allah Allah, memleketimizde güzergaha göre hazırlanan trafik/kasko sigortası uygulaması başlamış da bizim mi haberimiz yok ;).
Sigorta fiyatları malum abi :) ucuz olsun diye belliki sadece otokent içi sigorta yaptırmış. :)

HUAWEI MT1-U06 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
34,500 TL'den aldın ve satıcı 32bin TL'den iadeyi kabul ettiği anda iade etmeliydin; bence. 2.el otomobille AVM'de büyük bir elektronik mağaza karşılaştırılır mı, ancak bugün bir mağazalar zincirinden 10bin TL'lik dev ekran TV aldın fakat aldıktan sonra memnun kalmadın iade etmek istedin diyelim, o milyar liralık cirolu mağazalar zinciri karşısında böcek kadar aciz kalıyorsun, tüm o dev mağazalar hiçbiri iade almıyor veya diyorlar ki 15% kesinti yapıp iade alırız geriye kalanı da "hediye ceki" yaparız, böcek+yolunacak kaz oluyorsun yani.

Bu ölçekte değerlendirince senin satıcının 10%'dan az bir kesintiyle iade alması cok kötü değildi.

Ancak km düşürme konusunda başka bir yön de var, daha bugün bir arkadaş 11 senelik bir Mazda 3 almaktan vazgeçti gerekçesiyse 235bin km'yi yüksek bulması oysa ki araç temiz ve fiyatı uygundu ancak böyle 200bini geçmiş km oldu mu psikolojik olarak alıcılar kaçıyor, satıcılar da "öyle nabza böyle şerbet" misali km ayarı cekiyorlar ve piyasa km'siyle oynanmış araçla doluyor.

Bir arkadaş geçen aylarda 2007 model 9 yaşında benim araçtan (Mazda RX-8) aldı, büyük bi huzurla "km'si 56bin" diyordu ancak sonra ateşleme bobinleri bozuk değiştircem dedi, oysa ki bizim araçlarda bobin ömrü en az 100bin km! Arkadaşa bundan bahsedip "senin km oynanmış olmasın" dedim yok yok servis kağıtlarına iyice baktım km orjinal dedi ancak yine de bence bir bit yeniği var.

Tabi arkadaş keyfi kaçmasın diye km orjinal mi diye cok fazla sorgulamayacak, oysa ki servis kağıtlarını yazıcıdan orjinal şablonuna göre yeniden basmak veya servise uğramadan önce km manipülasyonu yapmak ta cok kolay. Bu yola başkoymuş biri için her yol açık.

_KILIÇ_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
34,500 TL'den aldın ve satıcı 32bin TL'den iadeyi kabul ettiği anda iade etmeliydin; bence. 2.el otomobille AVM'de büyük bir elektronik mağaza karşılaştırılır mı, ancak bugün bir mağazalar zincirinden 10bin TL'lik dev ekran TV aldın fakat aldıktan sonra memnun kalmadın iade etmek istedin diyelim, o milyar liralık cirolu mağazalar zinciri karşısında böcek kadar aciz kalıyorsun, tüm o dev mağazalar hiçbiri iade almıyor veya diyorlar ki 15% kesinti yapıp iade alırız geriye kalanı da "hediye ceki" yaparız, böcek+yolunacak kaz oluyorsun yani.

Bu ölçekte değerlendirince senin satıcının 10%'dan az bir kesintiyle iade alması cok kötü değildi.

Ancak km düşürme konusunda başka bir yön de var, daha bugün bir arkadaş 11 senelik bir Mazda 3 almaktan vazgeçti gerekçesiyse 235bin km'yi yüksek bulması oysa ki araç temiz ve fiyatı uygundu ancak böyle 200bini geçmiş km oldu mu psikolojik olarak alıcılar kaçıyor, satıcılar da "öyle nabza böyle şerbet" misali km ayarı cekiyorlar ve piyasa km'siyle oynanmış araçla doluyor.

Bir arkadaş geçen aylarda 2007 model 9 yaşında benim araçtan (Mazda RX-8) aldı, büyük bi huzurla "km'si 56bin" diyordu ancak sonra ateşleme bobinleri bozuk değiştircem dedi, oysa ki bizim araçlarda bobin ömrü en az 100bin km! Arkadaşa bundan bahsedip "senin km oynanmış olmasın" dedim yok yok servis kağıtlarına iyice baktım km orjinal dedi ancak yine de bence bir bit yeniği var.

Tabi arkadaş keyfi kaçmasın diye km orjinal mi diye cok fazla sorgulamayacak, oysa ki servis kağıtlarını yazıcıdan orjinal şablonuna göre yeniden basmak veya servise uğramadan önce km manipülasyonu yapmak ta cok kolay. Bu yola başkoymuş biri için her yol açık.

Aynı şey değil bence hocam. Aldığın ürün 15 gün içince sıkıntı çıkarırsa değişim yapıyorlar. Ama keyfi olarak sen iade etmek istersen kesinti yapmaları cok normal. Bu adam bilerek km'si düşürülmüş aracı satıyor ve eksiğine geri alırım diyor 32 ye alsaydı emin ol ki gidip başkasına yine 34 e satacak aynı arabadan belkide 3-4 kişiye satıp alacak.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mağazadan ürün alındığında ürünü birebir gördüğünüz için sonradan beğenmedim deme şansı yok. fakat alınan ürün eve geldiğinde arızalı olduğu anlaşılırsa paşa paşa alacaklar başka seçenekleri yok. ben bu sebepten dolayı bütün alışverişlerimi internet üzerinden yaparım. beğenmedim diye arıza olmasa bile iade şansı var.
bir akrabam rapsodi firmasından komple evi döşedi. eşyalar sıkıntılı çıkti. firma iade almadı dava açtı. 2 sene sonra tepe tepe kullandığı eşyaları iade edip dava açtığı tarihten itibaren işleyen faiz ile birlikte ödediği paradan fazla para geri aldı.

HUAWEI MT1-U06 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

GkhncnK

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et

32 verdiğinde kabul etmeyi bırak 33ten başladı teklife. 33e tamam dedim sonra 32ye düştü. 32ye tamam dedim 31 e düştü. 31 e düşünce benim kafa gitti zaten gerisini hatırlamıyorum [emoji28]

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
32 verdiğinde kabul etmeyi bırak 33ten başladı teklife. 33e tamam dedim sonra 32ye düştü. 32ye tamam dedim 31 e düştü. 31 e düşünce benim kafa gitti zaten gerisini hatırlamıyorum [emoji28]

Anlaşıldığı kadarıyla senin satıcı fiyatı da km sayacı gibi düşürmüş .) Şaka bir yana, o zaman durum değişir. Satıcı öyle yaptıysa aracı iade almak gibi bir niyeti pek olmadığı sonucu çıkar ve iş ancak mahkemede çözülür. Bu arada ben 2010'da piyasasından 21binTL'ye aldığım Ford Fiesta'yı aldıktan sonra çok ceşitli yerlerinden kazalı olduğu ortaya cıktı, 2013'te piyasası 5binTL altından güç bela sattım, 5bin TL kaçtığı gibi satıcısına ulaşamadım lafı veremedim ve mahkeme ihtimalim de yoktu yani sağdan soldan kazık girdi.

O deneyimlerden sonra artık, arabanın km'si kaza durumu ekspertizine bakmadan önce satıcının ne denli güvenilir kişi olduğuna bakıp araba almaya başladım zaten. "Araba ne değil, satıcı kim" .)

Kaan Kahramaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
başka bir çözüm önerisi aracı kaskolatıp 2 ay sonra pert edin. en azından kasko değerini almaya çalışın. bunu bi araştırın derim bence...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
başka bir çözüm önerisi aracı kaskolatıp 2 ay sonra pert edin. en azından kasko değerini almaya çalışın. bunu bi araştırın derim bence...
Daha sonra alacağı aracın sigortasını yaptırırken arkadaşımızdan daha fazla prim ödemesi istenirse aradaki farkı sen mi karşılayacaksın? Malum bilgisayar çağında yaşıyoruz. :maden: