klimayı kapatınca koku başlıyor

ayvazoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar
aynı durum her sene oluyor. klimayı kullandıktan sonra kapatıyorum ve normal havalandırmayı çalıştırmaya devam ettiğimde toz kokusuna benzer bir koku geliyor. bu koku hep klimayı çalıştırıp kapattıktan sonra geliyor. klima çalışınca bu koku gidiyor fakat klimayı kapattıktan hemen sonra gelmeye başlıyor. klimayı yazın kullandığımız için yazları hep bu sorunla karşı karşıyayım. sorunu bulamadım.

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
polen fıltresıne yada arka kanal kısmına koku sıkarak gıderebılırsın

ayvazoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
polen filtresi nerede dostum?

polen filtresini nasıl sökebilirim ve arka kanal dediğin nedir dostum. resimli bir şekilde anlatacak bir arkadaş varsa çok sevinirim ve bol bol duamı alır

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
havalandırma kanallarında bakteriler oluşmuş iyi bir klima servisine gidip temizlettirmen gerek

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sadece bir fikir tabiki: Hava kanallarına kompresörle kuvvetli hava tutmanın yararı olurmu acaba?

genius350

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım aracın corsa. bu durum corsaların genel sorunu. Bunu engelleyebilmek için klimayı gideceğin yere varmadan bir süre önce kapatacaksın ve fan hızını arttırıp bir süre çalıştırıp kanallar içerisinde biriken nemin atılmasını sağlayacaksın. Bu nem atılmazsa küf yapıp koku oluşturuyor. filtreyi değiştirmek çözüm değil. artık olan omuş. şu anda yapılabilecek tek şey serviste kanalları dezenfektanla temizletip yeni filtre taktırtmak. ben geçen yıl 25 ytl ye yaptırmıştım.

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım aracın corsa. bu durum corsaların genel sorunu. Bunu engelleyebilmek için klimayı gideceğin yere varmadan bir süre önce kapatacaksın ve fan hızını arttırıp bir süre çalıştırıp kanallar içerisinde biriken nemin atılmasını sağlayacaksın. Bu nem atılmazsa küf yapıp koku oluşturuyor. filtreyi değiştirmek çözüm değil. artık olan omuş. şu anda yapılabilecek tek şey serviste kanalları dezenfektanla temizletip yeni filtre taktırtmak. ben geçen yıl 25 ytl ye yaptırmıştım.
:good:

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bendede var.. polen filtresini değiştircem.. filtre tıkanmış klimayı açınca kompresör zorlanır bide onu bozarsın dedi arkadaş.. bu ara havalandırmayı hiç açmıyorum.. koku olayı içinde bi temizletme yaparız artık

WhiTeRaVeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı koku olayı bende de var. bende servise gittiğimde bir baktırayım.