Klimanın 1. viteste iken araca etkisi

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Klimanın 1. viteste iken araca etkisi

astraowner link' Alıntı:
bu araçta klasik atmosferik 1.6 lar gibi bir güçten düşme olmuyor giderken hissettirmiyor 1.4t için söylüyorum ama kalkışta bir etkisi oluyor ve stop etme eğilimine giriyor ama ilk binişte aracı soğutmak için yüksek seviyelerde çalışırken bunun biraz önlemek için aracın dışardaki havayı almama tuşuna basabilirsiniz böyle alınca daha rahat soğutuyor aracı bunu da eski accord da öğrenmiştim auto modda low a falan alınca böyle soğutamam der gibi dışardan hava almayı keser içerdeki daha serin havanın sirkülasyonunu yapar işi bitince kapatırdı

Ne olursa olsun Japonlar klima işini biliyor değil mi?

Corolla nın zaten aklımda kalan en güzel yanı da buydu, motoru neredeyse hiç etkilemeyen sessiz ama çok güçlü bir soğutma!

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Ne olursa olsun Japonlar klima işini biliyor değil mi?

Corolla nın zaten aklımda kalan en güzel yanı da buydu, motoru neredeyse hiç etkilemeyen sessiz ama çok güçlü bir soğutma!
japonların klimalar çok iyi özellikle soğutma konusunda ama kullandığım araçlarda 2000 civic 2003 accord 2006 civic te 2000 civic te yokuş çıkmayı neredeyse tamamen engelliyordu klima yı devre dışı bırakınca araç öne atılırdı sonra accordda 2.0 155 hp nin etkisiyle 0 etki muhteşem soğutma vardı 2006 civic te soğutma yine muhteşem astra ya oranla 2 katı güç farkı var diyebiliriz performansa etkisi ise 2000 model önceki kasaya göre daha iyi o kadar baymıyor ama yine etkisi var, tabi bunun bir nedenide 1.6 atmosferik olması normal karşılamak lazım soğutma gerçekten çok iyi 2 dk da buz kesiyor içerisi

ardaersoy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu konuyla ilgili yapılıcak tek birşey var oda Sprint Booster.Aracının gaz pedalına takılan bu parça aracının ilk kalkıştaki hantallığını ve aracının devirden düşmesini gerçekten önliyen bir parça.Denemenizi tavsiye ederim pişman olmazsınız..

attalos07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

klima dedinizde geçen bir şey fark ettim malum kış ayındayız ben aracı aldığımdan beri hep klıma açık kullanıyorum kaloriferi açsam dahi.fanı açıyordum klıma tuşuna basmadan anlık tüketime bakıyorum 0.6-0,8-1 gibi anlık değerler alıyordum ha klima açık ha kapalı kullanım fark etmiyor gibi geliyordu.klima düğmesine açıp bakıyorum anlık tüketim yıne aynı değerlerde.ve gecen  bir şey fark ettim belli bir süre sonra klima tuşuna bastım kapattım anlık değerim 0,4 e düştü.aracı ılk çalıştırdığımda klımayı açmadan fanı dırek acsam değerler çok yüksek oluyor aynı klıma acık gibi yakıyor arac buna dikakt ettınızmı