Klimadan gelen organik keskin koku

djkelaj

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
son 1 aydır (1. sene bakımından aldıgımdan beri) klimayı actıgımda geniz yakan bir organik keskin koku geliyor klimadan
servis daha 1 ay gecmeden (polen filtresi küflenmiş) diyip filtre değiştirdi
ve 115 tl gecirdi resmen ama o koku bi turlu gitmedi, ayrıca bi arkadaş bu
koku ölü hayvan kokusu da olabilir (fare) dedi, guya onuda aramışlar üfleme
ve klima kısmında ama o kokudan bi türlü kurtulamadım
hanımda bende delircez ve hic istemesemde araba kokusu takıp
o kokuyu bastırcam. Baska carem kalmadı, acıkcası bi servisin bu kadar
aciz oldugu durum gormedim, yazıklar olsun diyorum, tamamen tahmine dayalı
tamir yaptılar ve sonuc sıfır. Bana kuf var dediler ama verdikleri parcalarda
o koku hic yokdu ( polent filtresinde) , size böyle bi sorun oldumuy
hani keşke internetde koku iletilse kokuyu size gonderebilsem

madman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
polen filtresi de 115 tl fazla tabi orjinali okadarmı acaba bide o var :confused: eğer koku organikse zamanla geçer ama geçincye kadar baya pis bi durum olur bi sanayiyi dolaşmanızı tavsiye ederim.

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yuh 115 tl ye polen filtresimi olur ben her yaz başı değiştiririm 10 tl altı üstü... sanırım polen filtresi harici bir filtre daha var iç sirkilasyonu süzen süngerimsi adını bilmiyorum ondan dolayı koku yapabilir...

djkelaj

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
polen filtresi 35 tl + Dezenfekson kimyasal 55 tl + 20 tl dezenfeksiyon işciligi aldılar. Ama koku hala var. Bu arada bana dedikleri ic cevirme cok gerekmedikce kullanmayın (önde giden aracın egsoz kokusu iceri dolmadıkca) dediler.

madman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birde yaz aylarındayız etrafta börtü böcek kol geziyor araya biyere böcek yada onun gibi birşey sıkışmış ve çürümüş olabilir ama dediğim gibi böyle birşeyse leş orada tamamen kuruyup yokolunca koku gider.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tavsiyem torpidoyu açman filitreyi çıkarman ve havalandırmayı sonda çalıştırman tozu toprağı gitsin diye sonra dezenfekte sprayı alman ve peteğe bolca sıkman petek altı su kanallarını temizlemek de önce olacak tabii...dezenfekteyi bolca sık sonra havalandırmayı iç sirkulasyona getir son ayarda olsun çalıştır arabadan dışarı çık... şöyle bir 10-15 dakika çalışsın sonra aç polen filitresinin yenisini tak...
Bundan sonra dikkat etmen gereken klimayı arabayı kapatmadan önce 5 dakika kala kapatman ve hafif sıcak ayara getirmen olacaktır...Bu tekrar bakteri birikimini yavaşlatacaktır....sorun petek ve çevresinde oluşan yosun ve bakteridir...
kolay gelsin

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ha dezenfekte olarak hastaelerde kullanılan ellere dökülen sıvıyı el sprayına doldur onunla sık...

eyyup29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merak etme bir zaman sonra geçecek sende klima temizleme spreyi al sık araç bir zaman klimada en yüksek ayarda çalışsın, ne kadar çok kullanırsan klimayı o kadar erken geçiyor.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
ben aracıma bir ay önce yaptırdım klima temizliğini aracı almaya gittiğimde hala liftin üzerindeydi ve alt tarafta bir şu birikintisi vardı. Arkadaş hem alttan hem üstten yıkadım dedi. Benim anladığım sprey değildi sıvı kullanmıştı çok keskin genizimi yakan bir kokuydu. Daha önce sonax da vectra yi temizletistim onda sprey köpük kullanmışlardı güzel elma kokuyordu. Klima kullanımınıda bilinçli yapmak gerek evin önüne gelince klima kapatırsak iki gün sonra yine koku olur. Her kullanımda kurutma yapmak gerek. Forumda bununla ilgili detaylar vardı sanırım

djkelaj

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
denilenler yapıyorum ve sunu gordum ic cevrimde bu koku geliyor
ic cevrim kapadıgımda o keskin koku gidiyor