Klimadaki gaz tahliyesi

m3talover

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ben opel corsa 1.3 cdti kullanıyorum ve 5 ay önce felan arabayla bir alışveriş merkezinin kapalı otoparkından çıkarken klimayı çalıştırdım ve bir anda yüksek bir basınçla klima gazını tahliye etti.Daha sonra kontrol ettirdim ustanın yanında çalıştırdık tahliye yerinden tekrar gazı tahliye ettirdi fakat o gün maddi durumdan dolayı herhangi bir işlem yaptırtmadım.Şimdi yaz olduğundan dolayı tekrar yaptıracağım.Bir ustaya götürdüm illa gaz basalım bir deneyelim diyor.Eğer sorun kompresördeyse değiştireceğiz diyor ve o da bana baya masraflı gelecek.Başından böyle bir olay geçen arkadaş veya bu konuda bilgisi olan bir arkadaş varsa yardımcı olursa sevinirim.

RAINMAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim eski aracımda da gaz kaçagı vardı. Servisim ile görüştügümde önce yeşil fosforlu yag gibi bir madde bastılar sonrada klima gazını bir hafta böyle kullandıktan sonra tekrar servise gittigimde kaçak nerede ise yeşil fosforlu yağ oradan sızdırmıştı. Kaçagın tam olarak nereden oldugunu anlamak için mecburen gaz basıyorlar diye biliyorum. Sizde servisiniz ile görüşün benim yaptırdıgım gibi yaptırırsanız nokta atış yaptırmış olursunuz.

m3talover

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim eski aracımda da gaz kaçagı vardı. Servisim ile görüştügümde önce yeşil fosforlu yag gibi bir madde bastılar sonrada klima gazını bir hafta böyle kullandıktan sonra tekrar servise gittigimde kaçak nerede ise yeşil fosforlu yağ oradan sızdırmıştı. Kaçagın tam olarak nereden oldugunu anlamak için mecburen gaz basıyorlar diye biliyorum. Sizde servisiniz ile görüşün benim yaptırdıgım gibi yaptırırsanız nokta atış yaptırmış olursunuz.
sağolasın arkadaşım fakat benim öyle hani direk kaçış yok.Arabanın klima tahliyesinden boşaltıyor gazı.Yani klimayı çalıştırdığımda soğutma yapıyordu bi 15 dakika çalıştıktan sonra tazyikli bir şekilde gazı tahliye ediyordu.Bulunduğum yerdeki usta normal hava bastığında ise herhangi bir ses felan gelmedi.hatta bu havayı bastıktan sonrada çalıştırdık herhangi bir tahliye olmadı.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
mustafa ben pek birşey anlamadım. gaz bastırıyorsun klima 15 dakika çalışıyor soğuk üfleme yapıyor ve sonra birden tüm gazı boşaltıyor mu yada klimayı çalıştırıyorsun 15 dakika çalışıyor ve gaz boşaltma sesi geliyor ve sogutmayi kesiyor öylemi. Yada tam olarak sorununu yazarmısın

m3talover

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mustafa ben pek birşey anlamadım. gaz bastırıyorsun klima 15 dakika çalışıyor soğuk üfleme yapıyor ve sonra birden tüm gazı boşaltıyor mu yada klimayı çalıştırıyorsun 15 dakika çalışıyor ve gaz boşaltma sesi geliyor ve sogutmayi kesiyor öylemi. Yada tam olarak sorununu yazarmısın
Cevap a Şıkkı:).gaz bastırıyorum klima 15 dakika çalışıyor soğuk üfleme yapıyor ve sonra birden tüm gazı boşaltıyor.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
fosforlu boya ile birlikte gaz doldurup nereden boşalttığına bakmak lazım gaz bastırmadan öncede ben olsam en az 3 ustanın fikrini alırdım

m3talover

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eywallah hocam sağolasın.