Klima

turbocosmo61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,size bir şey danışmak istiyorum,aracımıza çok soğuk havalarda veya çok sıcak havalarda hepimiz binmek zorunda kalmışızdır,klimayı motor soğukken devreye sokmak,aracımız açısından bir sorun teşkil eder mi? verimi nasıl olur? Kullanım kılavuzunda klimanın en iyi verimi için 22 dereceye ayarlayıp AUTO tuşuna basmanız yeterli diyor ama ben yine de size sormak istiyorum...

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Klima

klimanın soğuk havalarda bir etkisi yok zaten motor ısınınca fanı açmanız yeterlli oluyor
motor soğukkan açtığınızda bir sorun teşkil edeceğini sanmıyorum ama zaten soğuk olduğu için
açmaya gerek yok motor hafif ısınınca açmak daha mantıklı

turbocosmo61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İşte benim için önemli olan soğuk havalarda araç içine binince klimayı açınca ısınması,bunu denemedim gerçi ama sanki böyle bişeyler duymuştum.Astranın klima sisteminin motora bağlı olmadığı konusunda...

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

turbocosmo61 link' Alıntı:
İşte benim için önemli olan soğuk havalarda araç içine binince klimayı açınca ısınması,bunu denemedim gerçi ama sanki böyle bişeyler duymuştum.Astranın klima sisteminin motora bağlı olmadığı konusunda...
maalesef motorun ısınmasını bekleyeceksiniz, böyle bir özelliği yok klimanın.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bildiğim kadarıyla hiç bir klima sıcak hava vermez. sadece havayı soğutur klima. ama klima gazı ve klimanın korunması için kış aylarında dahi 2 haftada bir 5 dk civarı klima açmak gerekir.

Lorenzo Von Matterhorn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende kışın klimayı çok nadiren arabanın içinde 4-5 kişi varsa camlar buğu yapıyor, havalandırma ile geçmeside biraz zaman alıyor ama klimayı açtığımızda kuru hava üflediği için buğu anında çözülüyor, sadece bunun için kullanıyorum kışları...
saygılar...

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hllb link' Alıntı:
bildiğim kadarıyla hiç bir klima sıcak hava vermez. sadece havayı soğutur klima. ama klima gazı ve klimanın korunması için kış aylarında dahi 2 haftada bir 5 dk civarı klima açmak gerekir.
yanlış bilgi halil hocam....  kilma hem ısıtır hem soğutur

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

avukatakın link' Alıntı:
[quote author=hllb link=topic=995.msg20132#msg20132 date=1301405390]
yanlış bilgi halil hocam....  kilma hem ısıtır hem soğutur
[/quote]
yani mesela kışın motor soğukken klimayı açsam sıcak hava mı verir? ilk defa duyuyorum yaw böle bişey  032questn

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

fanı ya da klimayı soğuk havada direk açtığımızda içeriyi ısıtan bir araç var mı acaba?
bilmediğimden soruyorum