klima ve havalandirmayı açınca gelen ses

bekir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar merhaba arac astra g hb klimayı veya havalandırmayı açınca torpidonun arkasında yuvarlak silindir gibi bişey var içinde motor var galiba ondan tırrrrr diye ses geliyor ve o silindir gibi olan seyin kapağı yarı açık kalmış gibi sanki yanı elimi sokunca o dönen motor yada pervane deyım elım ona değiyior bu sesi nasıl kesebilirim ve o silindir gibi olan seyin kapağı kapalı olması gerekmyormu kapağı aşağı dogru cekıyorum kapanıyor ama bırakınca tekrar atıyor ne yapmalıyım bilgilendirirseniz iyi olur iyi günler arkadaslar...:rolleyes::rolleyes:

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanırım o kapak dediğin şey iç sirkülasyon klaperin :)
Ses yapıyor ise içine kesin yaparak ağaç dalı gibi bişi girmiştir.Veyahut zamanla yiprandigindan da yapabilir.Önerim fazla kurcalamadan elinizi sokup temizlemeyi deneyin ardından dönen parcalara silikon sprey sıkıp veya WD 40 sesi tolere edebilirsiniz

VST_1923

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar merhaba arac astra g hb klimayı veya havalandırmayı açınca torpidonun arkasında yuvarlak silindir gibi bişey var içinde motor var galiba ondan tırrrrr diye ses geliyor ve o silindir gibi olan seyin kapağı yarı açık kalmış gibi sanki yanı elimi sokunca o dönen motor yada pervane deyım elım ona değiyior bu sesi nasıl kesebilirim ve o silindir gibi olan seyin kapağı kapalı olması gerekmyormu kapağı aşağı dogru cekıyorum kapanıyor ama bırakınca tekrar atıyor ne yapmalıyım bilgilendirirseniz iyi olur iyi günler arkadaslar...:rolleyes::rolleyes:

ayni ses bendede var aracin hararetİ yeterİnce yÜkseldİĞİnde 70-80derece geldİĞİnde arac duruken kalorİferİ aÇinca sicak hava verİyormu

VST_1923

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motArkadaşlar tikiliyo sesin kalorifer motoru ile hiç alakası yok motorun dışında vectra sağ köşede o havalandırma kapagini açıp kapatan bir motor var kibrit kutusu şeklinde o motor sanırım zayıflamış ve kapağı tam kapatamiyor tek sebep bu çözümü nadil derseniz ben o motorun fişini çektim :(