Klima sorunu

inal15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.Öncelikle yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.Bugün aracımın klimasını çalıştırdım ancak soğuk hava gelmedi.Klimanın gazını yazın doldurtmuştum.Klima çalışınca fan devreye girmiyor.Bir ara araç rölanti de 90 derecenin biraz üstüne çıkınca devreye girdi ama çok uzun süre çalışmadı.Uzun denemelerim sonucunda bir türlü fanı devreye sokamadım.V kayışını gözlemledim manyetik başlıkta dönmüyor.Geçen ay çok rahat bir şekilde çalışmıştı.Sorunun çözümü için yardımlarınızı bekliyorum.

inal15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Soğutmak için de bugün hava 17 derece civarındaydı. Bu sıcaklıkta klima devreye girmez mi?Özellikle geçen ay buğu çözmek için bayağı bir kullandım o zaman devreye giriyordu.

inal15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klimanın fanı sadece araç 90 dereceyi geçince devreye girdi.Çok kısa süreli o da.Klima kompresörünün üzerinde bulunan mıknatıslı başlık hareket etmiyor.Fan da çalışmıyor.İçeriye soğuk hava üflüyor ama o da normal kaloriferinki gibi.

inal15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir de klimanın sigortası atmış olsa klima tuşunun üzerindeki lamba yanmaya devam eder mi?

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
klima sigortasını kontrol edin ..

klima kompresörü calısıyor mu

inal15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
klima sigortasını kontrol edin ..

klima kompresörü calısıyor mu

Bahsettiğim gibi araç rölantide iken klimayı açtım.Hararet 90 derecenin biraz üstüne çıkmıştı.O zaman çalıştı fan ile birlikte. 5-6 saniye gibi kısa sürdü.Sonra çok denedim ama çalışmadı.

inal15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Akünün yanındaki ana sigortalardan klima ile ilgili olan sigorta var mı yoksa sigorta kutusunda bulunan 7,5 amperlik sigorta mı iş görüyor sadece?

inal15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klima tuşu basınca soğuk hava geliyor ama normal kaloriferin verdiği soğuklukta. Ayrıca klima anahtarını sıcak konuma çevirince sıcak hava da üflüyor. Kafamı esas kurcalayan klima kompresörünün ve fanın çalışmaması.