Klima Sorunu !!!

emre16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Arkadaşlar iyi günler herkese. Geçenlerde seyir halindeyken aracın klimasını açmak için ac düğmesine bastığımda araç kendini silkelemeye başladı, göstergedeki bazı bildirim ışıkları yandı mesela arıza lambası.. Bende o an ki telaşla hemen kapadım klimayı araç stop etmeden yoluma devam ettim. Sorun ne olabilir acaba bilgisi olanlar lütfen bi yardım etsin.

Saygılar..

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kliman devreden cıkıyordur ,fan gerekdıgı kadar sogutmuyorsa !! Klima fanın varmı dıye bır bak ıstersen ön panjurdan .

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Kompresörde sorun varsa V kayışını sıkıştrmışsa Haliyle V kayışına şarj dinamosu da bağlı zorlamış olabilir.
şimdi çalışıyormu.

emre16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Kliman devreden cıkıyordur ,fan gerekdıgı kadar sogutmuyorsa !! Klima fanın varmı dıye bır bak ıstersen ön panjurdan .

Klima fanı var en azından ben öyle biliyorum. ön panjurun orda var yani. önceden kullanıyordum zaten. belli bi süre kullanmadım malum kış. sonra denediğimde bahsettiğim gibi yaptı.

Kompresörde sorun varsa V kayışını sıkıştrmışsa Haliyle V kayışına şarj dinamosu da bağlı zorlamış olabilir.
şimdi çalışıyormu.

Abi yukarıda anlattıklarım oldugu için açıkçası bi sorun çıkarır falan diye deneyemedim bi daha. Önce bilgi alıyım dedim.

emre16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Güncel abiler, arkadaşlar. Klimayı tekrar açmaya çekiniyorum açıkçası bi daha deniyim mi ne dersiniz ?

seagate

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence kontak spreyle önce temizle ondan sonra rölantide kaput açıkken çalıştırmayı dene bak bakalım ne olacak enfazla kayış kopar diye düşünüyorum.Kayışta zaten 25ile 35 tl arası bişeydi.

LABARNA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence Kompresörden Kaynaklı,Ama tamir eden yerler olabilir, yoksa en az 800 tl masrafın olabilir

emre16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
güncelll