klima sıcaktan etkilenir mi?

ErSN 39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçen gün aşırı sıcaktı araç gölgede olduğu halde derecede 36.5 gösteriyordu yola çıktım 38 dereceyi gördüm klimam tam olarak soğutamadı yaklaşık 15-20 km gittim klima ayarı 3. kademede (analog klima) aracın içerisi biraz serinler gibi oldu. normalade aşırı sıcak olamadığında 2 kademede 5 dk gidiyordum sonra üşüyüp 1. kademe alıyordum. bu etkilenme havanın sıcaklığından mıdır yoksa polen filitresi, klima gazı gibi bi sorun mu vardır???

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
bendede oluyor ayak tarafına veriyorum ayarı yada orta ızgaradan kendime çeviryrm 2 de bile bi serinleme olyr ama bariz serinlik olmyr bu sıcaklarda

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aynı sorunu bugün bende yaşadım. Bu sıcaklara şehiriçinde araba ne yapsın.

ErSN 39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ewet özellikle şehir içinde felaket. 1.3 cdtı sahipleri sizde klimanızı açtığınızda dur-kalklarda daha fazla gaz vermek ihtiyacı duyuyor musunuz? klima açık olsun şehir içinde normal alışık olduğum gibi kullanamıyorum araç böyle bi titrek gibi gitmek istemiyomuş gibi oluyor daha fazla gaz veriyorum bu bizim motorun küçük olduğundan mı kaynaklanıyor? uzun yolda çekişten düştüğünün bu kadar bariz hissettirmiyor özellikle kalkışlarda aşırı hissediyorum :(

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klimam devreden cıkmasa durmadan sogutucakk ama :D ersin bey bu arada birsey sorucam 1-2 gundur konu actımda kafa karısıklıgı hala devam edıyor ,Gecen OPC servısıne gıttım klıma sogutmuyor dıye benım klıma fanım yokmus ama onlar olması gerekıyor bu modelde dıyorlar bır orta yolunu bulamadık baska arkadaslarada sordum buradan senın modelde yok dıyenlerde var, benım arac 2006 1.3cdti sizin aracda oyle sanırsam onu sorucakdım sızın aracda fan var mı diye :) acaıp oldu bıraz ama sımdı sokak sokak cdti arıyorum önune bakmaya :D

ErSN 39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ewet 1.3 cdti 2008 model. bilmiyorum şuan bişey diyemeyeceğim yarın sabah ilk işim bakmak olacak. radyatörün fanı var :D turbo radyatörünün fanı var mı onu bile bilmiyorum ki klimayı bileyim;) kaputu sadece ayda bir yağına ve suyuna bakmak için açıp 1dk içinde kapatırım öle uzun uzun incelemedim sağlıklı cevabı yarın yazarım

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ewet 1.3 cdti 2008 model. bilmiyorum şuan bişey diyemeyeceğim yarın sabah ilk işim bakmak olacak. radyatörün fanı var :D turbo radyatörünün fanı var mı onu bile bilmiyorum ki klimayı bileyim;) kaputu sadece ayda bir yağına ve suyuna bakmak için açıp 1dk içinde kapatırım öle uzun uzun incelemedim sağlıklı cevabı yarın yazarım

Kaputu acdıgınızda hemen radyatörun sağında 1 fan var, o bende de var fakat bırde hemen ön tamponun ortasındakı panjurun hemen arkasındada 1 tane olması gerekıyormus (,orası karısık bır durum işte) sizede zahmet olucak ,tesekkurler :)

eger gerekırse resımlı olarak ısaretleyıp gosterebılırım buradan .

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Allah nazardan saklasın bugün 41 gecen hafta izmirde 40 dereceği gördüm. Araç buz gibiydi..

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çarşamba günü bodrumdaydım. bi ara servise gideyim klima soğutmuyo dedim ve dereceye baktım 44 yazıyodu. bir daha baktım evet doğru ,zaten sokaklarda kimse yok sadece kapalı alanlarda duruyodu herkes. bencede hava şartları klimayı zorluyor.