Klima kullanımı

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler abi. Ama ben senelerdir, hiç bakım bile yaptırmadım. Yazında pek kullanmam. Arabayı çok yoruyor :) Açmadığım 5-6 ay bile oluyor sonra açınca daha hiç sorun olmadı.

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tasarruf için şunuda unutmayın. havayı içeriden sirküle edin. bu şekilde devamlı içerdeki hava daha çabuk soğur yakıt tüketimi azalır. dışardan egzos gazı gelmez ama bu şekilde devamlı gidersenizde içerdeki havanın kalitesi düşer ve yorgunluk yapar. bu nedenle belli aralıklarla camı hafif aralayıp taze hava alın yada arada dışardan sirkülasyon yapın...

b.jackk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu biraz eski ama yeni konu acmiyayim. klima gazi yokken klima calisirmi. Calistigini nasil anlariz

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Konu biraz eski ama yeni konu acmiyayim. klima gazi yokken klima calisirmi. Calistigini nasil anlariz

gaz yoksa yağda olmayabilir çalıştırmak riskli kompresör sıkışabilir bence gaz bastırın 20 tlye bile basan yerler var

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hazır konu hortlamışken sormak istiyorum aracıma binip gidiyorum camlarda bi problem yok sonra bi buhar yapmaya başlıyo sanki ön cama beyaz boya dökmüş gibi hiçbişey görünmüyor 2014 focustada aynısı oluyor bi ayarı yanlış yapıyorum bu konuda yardımcı olabilecek var mı? klima yönünü ön cam + ayak bölümüne ayarlıyorum sıcak konumda ve 2. kademede çalıştırıyorum

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
hazır konu hortlamışken sormak istiyorum aracıma binip gidiyorum camlarda bi problem yok sonra bi buhar yapmaya başlıyo sanki ön cama beyaz boya dökmüş gibi hiçbişey görünmüyor 2014 focustada aynısı oluyor bi ayarı yanlış yapıyorum bu konuda yardımcı olabilecek var mı? klima yönünü ön cam + ayak bölümüne ayarlıyorum sıcak konumda ve 2. kademede çalıştırıyorum
İç sirkülasyon açıksa yapar. :) polen filtresi eski veya nem alıyorsa da yapar.

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İç sirkülasyon açıksa yapar. :) polen filtresi eski veya nem alıyorsa da yapar.

evet iç sirkulasyon açıktı daha çabuk ısınayım diye açıyodum nadir abiden öğrendim sık sık kullanmaya başlamıştım demek zararları da varmış :) teşekkür ederim çok işime yaradı bunu öğrendiğim :)

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet iç sirkulasyon açıktı daha çabuk ısınayım diye açıyodum nadir abiden öğrendim sık sık kullanmaya başlamıştım demek zararları da varmış :) teşekkür ederim çok işime yaradı bunu öğrendiğim :)

birde göğüslüğe yağlı parlatıcı sürdüysen vakti zamanındada olsa güneşte buharlaşıp ön cama bulaşmıştır... sirkeli suyla falan ön camı içten temizlemelisin.
birde kış geldi ama arada bi yani en azından ayda bir 5 dakika klima kompresörünü devreye sokun derim gaz bi dolaşsın yazın gazbastırmak zorunda kalmassınız...

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birde göğüslüğe yağlı parlatıcı sürdüysen vakti zamanındada olsa güneşte buharlaşıp ön cama bulaşmıştır... sirkeli suyla falan ön camı içten temizlemelisin.
birde kış geldi ama arada bi yani en azından ayda bir 5 dakika klima kompresörünü devreye sokun derim gaz bi dolaşsın yazın gazbastırmak zorunda kalmassınız...

hiç sürmedim yağlı parlatıcı konsol sütü tarzı şeyler tavsiyeniz için teşekkür ederim kompresör olayını anlamadım devreye sokmak derken klimayı mı açalım bunu mu kastettiniz?