Klima ılık üflüyor

YUSUF GÜLSÜN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba
1994 vectra cd
Aracımı 15 gün önce aldım.Aldığım kişi gazını 2 ay önce doldurttuğunu söylemişti.
Klima aracı aldığımda da çok güçlü üflemiyordu ama azda olsa soğuk hava geliyordu.
Şimdi ise resmen ılık ve 3. kademede bile az üflüyor.
1- Tamircim bu araçlarda polen filtresi olmadığını döyledi..Bu doğrumu?.
2- Klimada kaçaktan şüpheleniyorum.Arıza tespiti ve gaz dolumu bana ortalama kaç liraya mal olur ?
3- Klimada kaçak olsa ve ılık bile üflese az üflemesi normalmi?.
( Sıcağa alıyorum 3, kademede bariz iyi üflüyor ama klimada daha hafif )

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

junioryay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.realkrom.com
Merhaba
1994 vectra cd
Aracımı 15 gün önce aldım.Aldığım kişi gazını 2 ay önce doldurttuğunu söylemişti.
Klima aracı aldığımda da çok güçlü üflemiyordu ama azda olsa soğuk hava geliyordu.
Şimdi ise resmen ılık ve 3. kademede bile az üflüyor.
1- Tamircim bu araçlarda polen filtresi olmadığını döyledi..Bu doğrumu?.
2- Klimada kaçaktan şüpheleniyorum.Arıza tespiti ve gaz dolumu bana ortalama kaç liraya mal olur ?
3- Klimada kaçak olsa ve ılık bile üflese az üflemesi normalmi?.
( Sıcağa alıyorum 3, kademede bariz iyi üflüyor ama klimada daha hafif )

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.
İyi bir klimacıya baktırın. İyi diyorum çünkü bir kısmı nedense kaçak yoksa hemen ilk söylediği klima kompresörü arızalı değişecek diyorlar. Halbuki ona gelene kadar. Drayer tıkalı olabilir. Kompresöre elektrik gitmiyor olabilir. Klima beyni arızalı olabilir. Vs vs.

YUSUF GÜLSÜN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevabınız için teşekkür ederim.
az önce aracı rolantide çalıştırdım.klimayı açtım
devirde çok az bir düşme oldu sanırım kompresöre elektrik gidiyor.
3. kademede bariz soğuk değil ama havaya göre biraz daha soğuk bir üfleme yapıyor.
Klima borularına dokundum ince boru biraz daha soğuk gibi ama kalın boru inceye nispeten daha sıcak geldi.( buz gibi değil yani )
umarım bu açıklamam sorun hakkında size bir fikir verebilir.

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Bazen insanın aklına gelmeyebiliyor. ben daha kolay ve işin ilk başında düşünülmesi gereken bir konuya değinmek istiyorum. Çünkü ustama gittim bu klima soğutmuyor, arızalı olabilir mi dedim, sihirli bir dokunuşla beni mutlu ve huzurlu bir şekilde geri gönderdi :)

Konya'da yaşıyorsunuz sanırım. Havalar da şu an çok sıcak gidiyor. Aracınız çalışırken klima dışarıdan hava almasın. Yani iç havayı çevirsin devamlı. demek istediğim klimanız manuelse klima panelinde bulunan araç içi sirkülasyon işaretinin olduğu düğmeye basın (Dijitali bilmiyorum). O düğmeye bastığınızda bariz olarak farkı hissedersiniz.

YUSUF GÜLSÜN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet haklısınız..manuel 3 tuş klima...zaten iç sirkülasyonla içerisi soğuyor..yoksa dışardan hava alsa araba aynı dışarısı gibi sıcak..bi farkı yok yani :)

ESEN_26

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
klimanızda gaz varmı kontrol ettirin. aldığınız kişini doldurdugunu yazmışsınız, eğer doldurduysa ve klima motor keçesinde kaçak yoksa gazınız dolu görünür. gaz yoksa muhtemelen klima motoru kaçırıyordur..benim gittiğim klimacı birde bu araçlarda bobinde arızalı olabiliyor dedi bobin ne bobini bilmiyorum :) yani işinin ehli bir ustaya gitmenizde yarar var aman kasaplara dikkat..

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
klimanın ılık üflemesi genelde sıstemın alcak ve yuksek basınc hatlarına barometre ıle bakılarak anlasılıyor hem kac gram gaz var sıstemde bellı oluyor hemde kompresor yeterlı gazı yogunlastırabılıyor mu anlasılıyor bu sekılde