Klima Hakkında İki Soru(n).

sad-x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birincisi; klimayı ilk açtığımda (özellikle fan ayarı 4ün üzerindeyse) hani insan bir anda titrer ve tüyleri diken diken olur ya, aynen öyle silkeleniyor araç, çok şiddetli bir şekilde. Sonrasında da boştayken rölanti dalgalanması yapıyor. Rölanti dalgalanması klima açmadığım zaman da oluyor, periyodik olarak 4-5 saniye aralıklarla. Yalnız klima açıkken rahatsız edecek kadar fazla oluyor.

İkincisi de şu; vectra b olan aracımın arka cam dibinde bir ızgara var. Bu ızgaradan klima açıkken hava falan gelmiyor. Cam dibindeki bu ızgara acaba klimanın arka uzantısı mı? Yoksa daha farklı bir işlevi var da ben mi bilmiyorum.

Bir de bonus soru ekleyeyim, kışın araç kullanmadığım için pek bilmiyorum, şimdiye kadar denemek de aklıma gelmedi. Klima dijital, acaba dijital olduğu için ısıtma işlemi yaparken de tıpkı soğutur gibi motordan güç çekip performansı mı etkileyecek yoksa analog klimalar gibi sadece motor sıcağını mı üfleyecek.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Arka camın oradan sıcak, soğuk hava üflemez. Bagaja bağlanır, süngerle.

Kışın Eco tuşu ile kalorifer çalıştırılır.

Rolanti düzensizliği için öncelikle, Boğazı temizlettirin, egr yi kontrol edin, düzelecektir büyük ihtimal.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Artı olarak klima sisteminin basıncını ve gazını da kontrol ettirmenizde fayda var.
Klima kışın ısıtma yapmaz, motor sıcaklığını kullanır. Normal fandan tek farkı aynı zamanda içerideki nemi de alır, buğuyu daha çabuk geçirir.

sad-x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanıtlar için teşekkür ediyorum :)

Samedo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı rolanti sorunu
2006 astra h modelinde yapıyor devir 1 göstergesinin altına baya altına inip çıkıyor sanki stop edecek bademde ediyor
Ne tavsiye edersiniz

Samedo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederiz