klima bakım yaptırdım

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
münkünse işi bilen bir yerde cihaza bağlatıp test yaptırın

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben 2010 model aracımda rutin bakımda filtre değişimi harici hiç bakım yaptırmadım ve 4-5 yıl daha yaptırmam. Daha yeni bir aracta durup dururken bakıma gerek yok ki. İnanmayacaksınız ama rot ayarı bile yaptırmadım maşşallah ip gibi. Düzgün sakin kullanılırsa yeni bir araç 5-6 sene rutin bakım harici hiçbirşeye ihtiyacı yok. Siz bence gereksiz bir işlem yaptırmışınız, ayrıca herkese aracı kurcalatmayın aracınız daha sıfır gibi birşey.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam soğutmuyor. dediğim gibi hundai getzin klimasında donuordum corsa yakınından bile geçmiyor.
polen filitresinden olmasın? yani kaçak olmadıkca iki yaşındaki araçta sorun olmaması lazım.Polen filitresi tıkalı ise soğutmayabilir

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
keşke usta girişleri bulamadığında ayrılsaydım oradan.

Artık olan olmuş, fazla kafaya takıp da kendinizi üzmenize gerek yok, bir ara iyi bir servise/ustaya denk gelirseniz klima gazı ve kaçak kontrolü yaptırırsınız olur biter .

halis33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Artık olan olmuş, fazla kafaya takıp da kendinizi üzmenize gerek yok, bir ara iyi bir servise/ustaya denk gelirseniz klima gazı ve kaçak kontrolü yaptırırsınız olur biter .

evet öyle yapacağım.bu da bana ders olsun. daha işin ehli olmayan kişilere araca baktırmam.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde mesela klimayı çalıştırıyorum, sorun yok güzel soğutuyor,
ama kapatınca koku geliyor... sorun ne olabilir arkadaşlar?
ayaklara çeviriyorum yönünü o zaman koku kesiliyor, ön konsolda bırakınca yönünü koku geliyor...
Senin kliman temizlik istiyor
poleni söktür klima peteğine güzel klima dezenfekte yaptır(ya klima dezenfekte sprayı al yada bildiğimiz dezenfekte ilacını spray ile peteğe sık, bolca yedir sonra havalandırmayı son ayara getir klima kapalı olacak araçtan çık şöyle 5-10 dakika çalıştır sonra kapıları aç havalandırma bu arada ılık ayarda olsun yeni polen filitre taktır veya tak geçmiş olsun bitmiştir ;)

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Senin kliman temizlik istiyor
poleni söktür klima peteğine güzel klima dezenfekte yaptır(ya klima dezenfekte sprayı al yada bildiğimiz dezenfekte ilacını spray ile peteğe sık, bolca yedir sonra havalandırmayı son ayara getir klima kapalı olacak araçtan çık şöyle 5-10 dakika çalıştır sonra kapıları aç havalandırma bu arada ılık ayarda olsun yeni polen filitre taktır veya tak geçmiş olsun bitmiştir ;)
her sene serviste düzenli yaptırırım:)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
her sene serviste düzenli yaptırırım:)
Aslında klimayı motoru kapatmadan önce varacağın yere 5 dakika kala kapatıp son anda sıcağa getirirsen o koku oluşmaz ;)

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
Savaş Abi,bizim vectra a larda polen yok sadece klima borularının sökümü ve temizlenmesi kalıyor geriye doğru mu?