Klima arızası ve neden olduğu sorunlar.

birol-58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar, aracım 1.3 dizel sport 2012 model. İlk olarak 2013 başıydı galiba arabamın kornası çalışmamaya başlamıştı. Ve göstergelerde sorun olmuştu. Serviste baktılar sorun orta güvenlik modülünün (torpido tarafında bulunmaktadır) oksitlenmesinden kaynaklanıyormuş. Neyse garantiden değiştiler modülü. Sonra ağustosta tatile gittiğimde klimayı çok kullandım ve paspasların ıslandığını fark ettim. Servise götürdüm izmirde klima tahliye suyunun içeriye aktığından sorun çıktığı anlaşıldı. Burda sorunun giderdiklerini söylediler. Yolda tekrar aynı olay oldu denizlide servise götürdüm burda bir parçanın kırık olduğunu fakat yapıştırdıklarını ve daha sorun olmayacağını söylediler. Ancak bu sene olay tekrarladı ve trabzonda servise götürdüm parçanın kırık olduğunu ve garantiye girmeyeceği konusunda direttiler. Bunu kıran ben değilim servislerden biri kırmış kullanıcı hatası olamaz dedim sonra izmir bölgeye ilettim bir kaç gün içinde garanti zorla onaylandı. Bu arada parçanın ismi "kalorifer alt tahliye kapağı" . Bu seferde parça yurt dışından gelecek dediler o yüzden memlekete döndüm. İzmirden aradılar bu parçanın 3 parça olduğu ve 1 inin gümrükten girdiği diğerlerinin almanyadan yola çıktığını söylediler bir kaç gün önce..
Hikaye böyle devam ediyor, benim anladığım kadarıyla bu sorun ilk baştan beri vardı ve bu yüzden orta güvenlik modülü oksitlenmişti. Sivasta klimayı  az kullandığımdan paspaslar hissedecek kadar ıslanmamıştı galiba. En azından garanti süresinde bunlar başıma geldi fakat bu parça değişiminden sonra sorunun tam olarak çözüleceğinden ve orta güvenlik modülünün şu an stabil çalışmasına rağmen ilerde sorun çıkarmayacağı konusunda şüpheliyim. Servisten modülün test edilerek sağlam olduğuna dair bilgi geçmelerinide isteyeceğim kayıtlara.
Ben 15 yıldır opel kullanan biri olarak artık opelden tamamen soğudum. Her ne kadar sevsem de sevirek ayrılalım moduna alıştırmaya çalışıyorum kendimi. Ve servislerin müşteriyi postalama mantığı sorun çözmek yerine kestirip atma iş bilmezliği de etkilemiyor değil.. çekiççç  İnşallah sizlerin araçlarında böyle sorunlar çıkmaz.

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Klima arızası ve neden olduğu sorunlar.

Sizin için yorucu bir süreç olmuş ve sizide yıpratmış gerçekten üzücü... Hatta belkide aracınızdan ve markadan soğudunuz bilemiyorum ama sonuçta kul yapısı size denk gelmiş sanırım... İlk gittiğiniz servisin konuyu direk halletmesi gerekirken olay giderek büyümüş işinin ehli bir servis lazım size geçmiş olsun Allah beterinden korusun.

birol-58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekkürler hocam. Sorun çıkabilir bu doğal ama servislerin ve opel türkiyenin politikaları çekilmez kılıyor. Bir firmanın ne kadar çok müşterisi olursa o kadar müşteri memnuniyeti ve sorun çözme oranı azalıyor. O yüzden opeli bırakmaya kararlıyım Allah izin verirse.

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

birol-58 link' Alıntı:
Teşekkürler hocam. Sorun çıkabilir bu doğal ama servislerin ve opel türkiyenin politikaları çekilmez kılıyor. Bir firmanın ne kadar çok müşterisi olursa o kadar müşteri memnuniyeti ve sorun çözme oranı azalıyor. O yüzden opeli bırakmaya kararlıyım Allah izin verirse.
Sonuna kadar haklısınız bu tip şeyler yaşamış olsam o markaya yaklaşmazdım bende birdaha geçmiş olsun hakkınızda hayırlısı olsun inşallah

mmtcopur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun biizm araçlar bu kadar hoş olmasa bu servis rezilliğinden dolayı kimse almazda binmezde araçların güzelliği sayesinde biniyoruz

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Geçmiş olsun. Dediğiniz gibi kullanıcı hatası olduğu durumu kabul edilemez bir durum. Servislerin genel mantığı. Bilmiyorlarsa veya bilipte bilmemezlikten geliyorlarsa "kullanıcı hatası" diyorlar. Forumumuz üyesi Sn. Ethem Bey, geçen günkü Ankara buluşmamızda bir tanıdığının aracına servisin 4500 TL masraf çıkarttığını fakat çok çok ucuz maliyetle sorunu düzelttiklerinden bahsetmişti.  Servisler gerçekten VİCDANSIZ ve ZALİMce davranmaya devam ediyorlar. Allahlarından bulsunlar diyorum.

birol-58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Allah razı olsun herkesten bakalım hayırlısı vardır bundada bir hayır.