Kırmızı ışıkta kaldım

Astrakist

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba, 2016 Astra k 1.4 turbo 150hp aracın Kırmızı ışıkta beklerken start stopu devreye girdiğini fark ettim. Oysa kapalıydı. Sonrasında gaza bastığımda araç çalışır durumda olmasına rağmen hiç tepki vermedi. Motoru kapatıp tekrar açtığımda düzeldi. 3 gün önce de yetkili serviste bakım yaptırmıştım. Bu olayın sebebi ne olabilir. Yine servise gitsem mi ne dersiniz.

• Beğen
Tepkiler: Alfonso

cankaan_x

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Akünüz yeni mi?

Astrakist

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
aküsü hiç değişmedi. Serviste ölçüm yapıldı değişime de gerek duyulmadı

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Genelde bu tip olaylarda tekrarlaması durumunda bakılır...Anlık bir durum olabilir...Bir daha tekrarlarsa kapatıp açmadan herşeyi normal olup olmadığını kontrol edin...Sonra servise gidin...

Astrakist

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ediyorum. Özellikle gösterge ekranına baktım herhangi bir uyarı yazısı yoktu. Hatta el freni mi çekildi ondan mı gitmiyor diye düşündüm el freni boşta yazısını bile gördüm fakat gaza hiç tepki vermiyordu. Bu arada serviste total yağ koymuşlar, piston kırma problemi olabileceği için ona uygun yağ koyuyorlardı halbuki ama Opel servisleri psa ürünlerini koyar olmuş. Yağı değiştirmeli miyim sizce?

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Yağın özelliği Dexos 1 Gen 2 ise sorun olmaz...

Bogdan

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Merhabalar bende hemen hemen aynı durumu yaşadım bu olunca çok şaşırdım ama servisten sonra bu durum bir daha olmadı diye.

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aküyle ilgili olabilir, Start stop akülerinde genelde bu sorunu yapabiliyor. Ayrıca en son ne zaman değişmiş oda önemli akünüz eskiyse değiştirmekte fayda var. Özellikle soğuk havalarda ateşleme sistemini etkileyebilir. Servis bakımlıysa durumu onlara anlatın derim, tekrar götürmenizde fayda var. En azından değişmese bile doldurma vs. yapılabilir belki.

Astrakist

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Araç Nisan 2016 trafiğe çıkışlı. O zamandan beri aynı akü ile devam ediyorum. Km 105bin olmak üzere. 1 hafta önce yetkili serviste bakımını yaptırdım aküde sorun görmediler ama gözden kaçmışta olabilir sonuçta 7 yıllık bir akü var problem çıkarması muhtemel dediğiniz gibi. Opel servislerinde eurorepar ürünleri oluyor genelde orjinalini bulabilir miyim bimiyorum. Bende hep orijinal ürün kullanma takıntısı var. Bakımda değişecek olan ürünlerin gm olmasını istedim bunun için ekstra ücret ödedim.

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Araç Nisan 2016 trafiğe çıkışlı. O zamandan beri aynı akü ile devam ediyorum. Km 105bin olmak üzere. 1 hafta önce yetkili serviste bakımını yaptırdım aküde sorun görmediler ama gözden kaçmışta olabilir sonuçta 7 yıllık bir akü var problem çıkarması muhtemel dediğiniz gibi. Opel servislerinde eurorepar ürünleri oluyor genelde orjinalini bulabilir miyim bimiyorum. Bende hep orijinal ürün kullanma takıntısı var. Bakımda değişecek olan ürünlerin gm olmasını istedim bunun için ekstra ücret ödedim.
GM firması Opel'i PSA gruba sattı. O da Stellantis oldu. GM devri bitti maalesef. Artık Peugeot'nun orjinali neyse Opel'in de o. Ancak GM zamanında üretilenler için yedek parça olayı devam ediyor. Ne kadar giderse artık.