Kim bunlar?

OnUr_SofiA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şu an eve yeni geldim...Gelirken arabama bir bakayım dedim.Arabanın kaldırım tarafında olan aynamı kırmışlar.Biz bur da böyle insanlara genellikle küfür ederiz.İçimizde ki siniri belki böyle boşaltıyoruz.Şu an bende sinirliyim.Şöyle düşündüm.Ben bu adamlar kimse (çocuk veya büyük bir varlık)camı kırarken görsem gidip kavga etsem bir de üstüne dayak yesem veya atsam hiçbir şey değişmeyecek.Bir tane cep telefonu alsam kırarken videoya kaydetsem (o an kendimi tutabilir miyim bilmiyorum)adamlar beni kaydederken görseler gelip beni dövseler veya yine kavga etsek ben dövsem aynam düzelmeyecek.Ben camımı kırarken görsem polisi arasam,kıranları bir şekilde yakalasak elimde delil olmasa adamlar yüzsüz yüzsüz biz yapmadık desem.Karakolda kendimi tutamayıp küfür etsem.Ben haksız olacağım.Cam yine cepten yapılacak.Şimdi bir sürü küfür ediyorum içimden.Nasıl bir memleketteyiz anlamadım.İnsanı insan değil,yönetenler yöneten değil,devlet memuru memur değil (benim memurum işini bilir) ticaret yapanı kazıklamak için fırsat kollar.( Bunlar bence acı gerçeklerdir.Ben genelleme yapmıyorum fakat çoğu insanlar böyle)Hangi anne baba evladını böyle yetiştirir.Veya o adam büyüyünce neden böyle olur?Nerede hata?Anne babalarda mı? Yoksa arabam yok diye araba çizen varlıklarda mı? Yoksa bütün suç para da mı?Bu forumun 20 bin küsür üyesi var.Çok samimi soruyorum aranızda araba çizen hiç oldu mu?Veya yayaya yeşil yanarken hiç umursamadığı? Bunları yapan zaten cevap vermez.Çünkü bur da oda insan kılığında gezen insanlardan olmuştur.Ben kendi adıma konuşayım,hayatımda kimsenin arabasını çizmedim.Benim arabanın hesabını kim verecek? Allah'a havale ediyorum.
Öncelikle çok geçmiş olsun maalesef çevrede bu tarz insanlar çok düşmanlık çekememezlik yapan. Benim başıma bir kaç kere geldi.Bir keresinde arabanın galeriden geldiği günün gecesi biri ön çamurluğa tekme atmış.Sabah kalktığımızda sıfır arabanın çamurluğunun yamuk olduğunu gördük vakumla düzelttirdik.1-2 hafta sonra ise sabah kalktığımızda arka sileceği kanırta kanırta kopartılmış olduğunu gördük.Çizenleri hiç saymıyorum bile..

umit1984

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.daskuza.com
benim başıma geldi diye başlayacağım ama herkesin başına gelmesede birçoğumuzun başına gelmiştir.ara caddenin birine arabayı park ettim geldimki iki tane arkadaş beni bir sıkıştırmış zaten usta değilm oraya bakıyorum buraya bakıyorum bu araba nasıl çıkar diye olmuyor hesaplar tutmuyor :)
gerçi suçlu kesinlikle sonradan gelenler.ama insanlık işte.
çıkarken sürttüm çamuluğu sağımdaki arabaya içim nasıl gitti dedim eyvah adamın arabası gitti.
2 saat bekledim gelen yok hanım arıyor gelsene diyorum işim var.adam gelmedi not bıraktım sileceğin altına yapıştırdım.Adam sabah aradı evladım canını sıkmana gerek yok.bunlar dünya malı dedi.Ama araba sıfırmış onuda ekledi :D

başqan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
farzetki köydesin ve ineğin biri geçerken çarpıp kırmış.. inek işte..:)
kul hakkını düşünmez olduk vesselam..:(

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu kış benim arabaya vurup kaçmışlar gece. Sağ tarafı komple boyattım. Ayna ile kurtardığına dua et. Geçmiş olsun.

VHP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu kış benim arabaya vurup kaçmışlar gece. Sağ tarafı komple boyattım. Ayna ile kurtardığına dua et. Geçmiş olsun.

:bir: katılıyorum ayna ıle kurtardıgına dua et bence benım aracda sag ön camurluk ucunden baslamıs sag 2 kapı arka camurluk ve tavana kadar derın bı cızık sonra ordan gerı dönmus basladıgı yer kadar yurdum ınsanı baskasına yapar ama kendı malına yapınca yırtar ortalıgı bu tıpdekı ınsanlar et kufurunu rahatla yapcak hıc bısey yok böyle bı ınsan tabı ınsan denırse bunlara...

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gerçekten geçmişolsun bi benzeri de 2 ay önce benım başıma geldi 2 günlük aracıma çarpıp kaçmışlar ola şöyle :) arabamı ısparta opel mutsandan sıfır olarak cuma günü aldım plakalarını falan taktık , en yakın arkadaslarımı cagırdım bagaja sıgabildigince bira yükledik siftahı yapalım dedık :) neyse içtik falan 2 gün geçti aradan pazar günü egirdir gölüne gidip mangal yapmak istedik ve ıspartadaki meşhur iyaş alısverıs merkezıne tavuktur ettir almak için girdik arabayıda otoparkına parketmiştim neyse alacaklarımızı aldık ve çıktık (arabam siyah renk) birde ne göreyim arabamın arka tamponunda sol tarafta beyaz renkler var :/ beynımden aşagı kaynar sular döküldü elımle sıldım bıraz fakat bi kısmı cıkmadı 10 cm ve 5 cm lık 2 adet cizik vardı derin :/ hemen koşarak güvenlige gittim kameralardan inceledik adamın biri dönerken dar almış çarpmış ve kaçmış hemen plakasına yakınlastık sonra polise verdim adam geldi pişkin pişkin (3 arkadaş kanımız kaynıyo zaten linç edicektik yanında karısı ve cocugu vardı...) ticaretle ugrasan biri galiba ki konusarak bizi ikna etti pazar olması sebebıyle ben servis danısmanının ozel telefonunu arayarak ne kadara olacagını sordum 200 tl ye hallederız dedı ve 200 tl ıstedım adamdan vermedi sigortam yapsın dedı :/ neyse biz sigortaları ayarladık falan pazartesı sabah 8 de servıse gıttım hemen, servisteki adam (trammerde sol arkan komple kazalı gozukecek ıstıyomusun) dedı ve orda çarpan adamı arayarak lanet olsun bi daha gozume gozukme dıyerek sıgortayı yırtmasını ıstedım...
Kasko görevlisi mini onarımdan bahsetti ve kaskoyuda bozmuyormus hemen bedavaya yaptırdım fakat insanın içi çok fena oluyor boyle durumlarda...
Yahu arkadaş madem çarptın olur tamam çözülmeyecek olay degil bunlar bekle demi... Yok ama uyanık ya kaçacak...

(alkollu araç asla kullanmam sadece Kipadan eve taşıma amaçlı araba kullanılmıştır siftah dedigim budur , yanlış anlaşılmak istemem , alkollu araç kullanmam kullananında arabasına binmem...)

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu gibi olayların neredeyse herkesin başına gelmiş olması durumun vahamiyetini açıkça belirtiyor. Maalesef insan böyle bir durumda hemen kaçması gerektiğini düşünüyor. Bunlar, insana çarpıp kaçıyorlar, arabanıza çarpıp kaçmışlar gayet normal. Adana da gece geç saatte karşıdan karşıya geçerken (bomboş yolda) sağdan gelen araç bana çarpmıştı. Bir an bile durup bakmadı, zannımca sarhoştu. Şükür bi kaç sıyrık dışında birşeyim yoktu. Geçenlerde haberlerde gördüm, yine Adana da bi amcaya sarhoş sürücü çarpmış güpegündüz. Mobese görüntüleri var, adam hiç durmadan kaçıyor.

Toplum olarak gençlerimizi iyi eğitmeliyiz. Yeni nesil pekte iyi gelmiyor.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu gibi olayların neredeyse herkesin başına gelmiş olması durumun vahamiyetini açıkça belirtiyor. Maalesef insan böyle bir durumda hemen kaçması gerektiğini düşünüyor. Bunlar, insana çarpıp kaçıyorlar, arabanıza çarpıp kaçmışlar gayet normal. Adana da gece geç saatte karşıdan karşıya geçerken (bomboş yolda) sağdan gelen araç bana çarpmıştı. Bir an bile durup bakmadı, zannımca sarhoştu. Şükür bi kaç sıyrık dışında birşeyim yoktu. Geçenlerde haberlerde gördüm, yine Adana da bi amcaya sarhoş sürücü çarpmış güpegündüz. Mobese görüntüleri var, adam hiç durmadan kaçıyor.

Toplum olarak gençlerimizi iyi eğitmeliyiz. Yeni nesil pekte iyi gelmiyor.

katılıyorum fakat bana çarpıp kaçan kişi 35-40 yaşlarında tek çocuklu camış gibi adamdı, tabi şuda var adam kaçıyosa duzgun bi egitim alamadıgından oglu kımbılır ne yapar... Kaçmak neye çözüm olur ki? Ulkemizde çogu ilimiz mobese kameralarıyla izlenmekte onu bırakın her dükkanda en ufak bi bufede bile güvenlik kameraları mevcut halde kimden neden kaçıyorsun ki... Kaza bu olur karınla kavga edıyosundur, canın sıkkındır, yorgunsundur, o gün hersey yolunda gitmemiştir, (arkadaşın başına gelen olayda ayagın takılmıştır ,tansiyonun düşmüştür , bisikletin direksiyonu carpmıstır vsvs) insanlık hali sonuçta dimi zaten onda kızdıgım bi nokta yok fakat kaçmakta neyin nesi?