Kilimayı Yaptırdım Bilgilendirme

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klimam durup dururken bozuldu bastığım zaman AC tuşuna hiçbir tepki vermiyordu fan filan açmıyordu.

Dün sabah götürdüm ustaya önce gaz olabilir dedi biraz bastı üstüne değişen birşey olmadı ya bobin gibi gözüküyor dedi hani çok emin olamadı bi arkadaşına götürdü getirdi tamam bobin dedi.

Söktük komprösörü baya uğraştırıcı bir işmiş gönderdik tamirini filnan yapan biryer varmış eleman götürdü getirdi 20 dk da tamam abi dedi taktık birleştirdik 5 saat filan geçti sök tak bekle çay sigara vs :)

sonra gazını filan bastık 200 lirada borçlandık bu bobinin ömrünü uzatmak için kullanımla ilgili dikkat edilmesi gereken birşey var mı. Tek bobin satan yerde bulmak çok zor bilginize.

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öyle birşey ki, Kader yani. Çok yi baktığınız aracınızda az önce çalışan sistem birden çalışmaz oluyor. geçmiş olsun.

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bişey merak ettim aracı tech 2 ye yada op-com a bağlatıp klimada ne sorun var diye baktırdınızmı? sigorta kontrolü yapıldımı? ve ayrıca ac düğmesine bastığınızda düğmenın ışıgı yandımı? eğer düğmenin ışığı yanmadıysa düğmeden bile olabilir.. başıma geldiği için söylüyorum... deneme yanılma yöntemi ile arızanızı tespit ettirmeye çalışmayın bence... gazı kaçmış klima soğutmaz... klimayı açtığınızda tık diye ses geliyormuydu yada devir saatinde oynama v.s. yoksa hiç tepki yokmuydu..

mustafa17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde 3 4 gün önce bu olay başıma gelmişti.Bobin değişmiş galba yoksa tamirmi yapılmış bilemiyorum.Bide gazı doldurulmuş.Araç içi havalandırma düğmesi ışığı yanmıyordu bir ara şimdi yanıyor bunun bobinle alakası varmıdır?

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
manuel klima duzeni olan araclarda klima bobinli oluyor, o yuzden yuksek motor devirlerinde yada yuksek hizlarda devreye alinmamali diyorlar. Otomatik iklim kontrollu klimada boyle bir sorun olmuyor onlar debriyajli oluyormus...

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bişey merak ettim aracı tech 2 ye yada op-com a bağlatıp klimada ne sorun var diye baktırdınızmı? sigorta kontrolü yapıldımı? ve ayrıca ac düğmesine bastığınızda düğmenın ışıgı yandımı? eğer düğmenin ışığı yanmadıysa düğmeden bile olabilir.. başıma geldiği için söylüyorum... deneme yanılma yöntemi ile arızanızı tespit ettirmeye çalışmayın bence... gazı kaçmış klima soğutmaz... klimayı açtığınızda tık diye ses geliyormuydu yada devir saatinde oynama v.s. yoksa hiç tepki yokmuydu..

Tech2 de arıza vermiyor elektronik bir sorun yok çünki
Sigorta kontrolü yapıldı birşey çıkmadı
Ac tuşunun ışığı yanıyordu
Tuşa bastığımda devirde hafif oynama oluyordu ama komprösör devreye girmiyordu zaten girdiğini farkediyorsunuz hem çekişten hem sesinden hemde fanından benimkisinde fanda dönmüyordu çekişde düşmüyordu soğuk havada gelmiyordu yani sistem çalışıyor ama komprösör aktife geçemiyordu sadece bu işide bobin yaptırıyormuş. Komprösör delphi çıktı benim.

Klima alıştığınız zaman vazgeçilmez bir konfor oluyor eski arabamda yoktu hiçte aramadım bunda var kapatamıyorum :)

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde 3 4 gün önce bu olay başıma gelmişti.Bobin değişmiş galba yoksa tamirmi yapılmış bilemiyorum.Bide gazı doldurulmuş.Araç içi havalandırma düğmesi ışığı yanmıyordu bir ara şimdi yanıyor bunun bobinle alakası varmıdır?

Evet sizin yazınızı okumuştum ben işin aslı beni biraz rahatlattı sizin o yazınız hani bobinin fiyatına filan baktım inşallah en kötü bobin çıkar demiştim komprösör fiyatı çok pahalı çünki 750 lira civarında sıfırı 2. elide 400 civarı bulunur her ihtimali araştırdım gitmeden önce usta arkadaşım zaten işçilik vermedim.

mustafa17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet sizin yazınızı okumuştum ben işin aslı beni biraz rahatlattı sizin o yazınız hani bobinin fiyatına filan baktım inşallah en kötü bobin çıkar demiştim komprösör fiyatı çok pahalı çünki 750 lira civarında sıfırı 2. elide 400 civarı bulunur her ihtimali araştırdım gitmeden önce usta arkadaşım zaten işçilik vermedim.

Sorununuz hallediyse geçmiş olsun inşallah başka arıza falan çıkmaz şimdi bu bobin arıza yaptı ya klimayı hep tedirgin açıyorum inşallah birşey olmamıştır diye :)