Kendi kendine yanıp sönen arıza ışığı

serkan53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bende motor işareti kendi kendine yanıyor, birkaç gün sonra sönüyor.Aradan bir kaç gün geçsin tekrar yanıyor. Arabada bir sıkıntı yok ve kullanıyorum. Ama dikkatimi çeken konu viteste ayağımı gaz pedalından çekince oluyor genellikle.( Tasarruf olun diye böyle kullanıyorum bazen)

ikinci bir konumda yaklaşık 2 ay önce beyin arızası yaşadım. Ankara'da ANKA elektrikte tamiri yapıldı. 1 ay önce tekrar aynı arıza mesajlarını verdi. Karabük'te bakım yaptırdığım yere gittim. sadece beyne giden role yi benzin pompasının rolesi aynı olduğundan birbiriyle değiştirdi. Ayrıca beyne bağlanan soketleri biraz sıkışıtırmak için biraz soketle oynadı. 20 gündür kullanıyorum bir sıkıntı yok. Ankara'da ANKA'ya tekrar beyni kontrol ettirdim. Beyin de bir sıkıntı yok dediler. Bir daha başıma gelirse ne yapabilirim. Bilgisayarda beyin arızası gibi gözüken sorun ne olabilir?

rahimavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
servise götürüp baktırman lazım ama benimkide yapıyor bazen onu lpg filan varsa genelinde yaparmış zengin karışım uyarısı veriyormuş

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
servise götürüp baktırman lazım ama benimkide yapıyor bazen onu lpg filan varsa genelinde yaparmış zengin karışım uyarısı veriyormuş
LPG ye bağlamasınlar işi. LPG varsa arıza ışığı yakar diye herkes kanıksadı bu durumu. Oysa ki LPG de arıza ışığı yanması normal değildir. Adam gibi montaj ve ayar olmazsa o ışık hep yanar :)

serkan53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım 2007 den beri LPG li şimdiye kadar arıza ışığı yaktığını görmedim.

avci_42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra b kasa 97 model arabam var abs ve tc ışığı yanıyorr usta abs beyni arızalı dedi tamir ettirdik guya tekrar yaptı ne yapmam lazım

vectra34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardesım daha bugun beynını yaptırdım aracın onune gelen lpg dıyo bıraksınlar bu ıslerı bılgısayara baglatıp sorun nedır bulunmalı gosterılen arızadakı parcada sorun yoksa beyın arızasıdır baska care yok atıyorum fan rolesı arızası verıyor fan rolesını degıstınız yıne lamba yanıyor beyinden kardesım beyındekı fan rolesını kontrol eden nokta ıle role arasında kopukluk oluyor beynı sokup tamır ettırmek sart sunuda solım her usta beyın tamırı yapamaz yapamadıkcada lpgden sundan bundan der

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Usta zaten beyin tamir etmez edemez ki. Elektronikci, beyinciye gider parça

Sent from my iPhone using Tapatalk