kendi kendine durdu..

myoruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar samsundan kayseriye geldim 2 gun once bu arada aldıgımdan beri sehirler arası yol yaptımm :D
bi toprak yola girdim az gittim bi tas sesi duydum sagdan sonra araba c.control'den kendi kendine cıktı ve surat dusmeye basladı
vites dusurup gaza bastım tepki vermedi bi vites daha dusurdum yine tepki yok sonra devir sıfır surat sıfır..cok korktum indim baktım arabada sorun yok dısardan bakınca...sonra calıstırdım normal devam etti...

fikri olan ???

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: kendi kendine durdu..

myoruk link' Alıntı:
arkadaslar samsundan kayseriye geldim 2 gun once bu arada aldıgımdan beri sehirler arası yol yaptımm :D
bi toprak yola girdim az gittim bi tas sesi duydum sagdan sonra araba c.control'den kendi kendine cıktı ve surat dusmeye basladı
vites dusurup gaza bastım tepki vermedi bi vites daha dusurdum yine tepki yok sonra devir sıfır surat sıfır..cok korktum indim baktım arabada sorun yok dısardan bakınca...sonra calıstırdım normal devam etti...

fikri olan ???
geçmiş olsun öncelikle. benim de düz yolda ve yokuş çıkarken cc den araç çıktı ve tepkisizleşti. vites küçülttüm ama benim araç cevap vermişti. yinede bir kac kez başıma gelmesi üzerine  bunun için servise gittim. servis bunun debriyaj sensörü ile alakası oldugunu, zaten debriyaj ve fren senörleri (daha dogrusu müşürler) nin kampanya kapsamında degiştirildigini belirttigini söylediler. benim araçta bu sorun nedeniyle degişim yapıldı ancak degişim sonrası yazılım atılması unutulmuştu. yine sorun devam ediyordu. en son yazılım da atıldı . şimdilik bir sıkıntı yok. sizde servise başvurmanız durumunda gerekli ayarlamalar yapılacaktır.
ikinci bir ihtimal ve en can sıkıcı durum ise baskı balata problemi oluyor ama böyle bişey olmasını beklemiyorum. çünkü aracınız tekrar hareket etmiş, herhangi bir koku, duman duymamışsınız. bu arada birde akın hocamın aracına buna benzer bir problem olmuştu ancak yazılım ile ilgili oldugu söylenmiş ve yazılım sonrası düzelmişti yanlış hatırlamıyorsam. benim aklıma gelen sorunlar genelde bunlar. ancak en sık ve en güçlü secenek ilk secenek gibi. İnşallah herhangi bir problem yoktur ve bu tamamen bizim hüsnükuruntumuzdur diyelim

myoruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dinojasie link' Alıntı:
[quote author=myoruk link=topic=1831.msg38952#msg38952 date=1309807463]

fikri olan ???
geçmiş olsun öncelikle. benim de düz yolda ve yokuş çıkarken cc den araç çıktı ve tepkisizleşti. vites küçülttüm ama benim araç cevap vermişti. yinede bir kac kez başıma gelmesi üzerine  bunun için servise gittim. servis bunun debriyaj sensörü ile alakası oldugunu, zaten debriyaj ve fren senörleri (daha dogrusu müşürler) nin kampanya kapsamında degiştirildigini belirttigini söylediler. benim araçta bu sorun nedeniyle degişim yapıldı ancak degişim sonrası yazılım atılması unutulmuştu. yine sorun devam ediyordu. en son yazılım da atıldı . şimdilik bir sıkıntı yok. sizde servise başvurmanız durumunda gerekli ayarlamalar yapılacaktır.
ikinci bir ihtimal ve en can sıkıcı durum ise baskı balata problemi oluyor ama böyle bişey olmasını beklemiyorum. çünkü aracınız tekrar hareket etmiş, herhangi bir koku, duman duymamışsınız. bu arada birde akın hocamın aracına buna benzer bir problem olmuştu ancak yazılım ile ilgili oldugu söylenmiş ve yazılım sonrası düzelmişti yanlış hatırlamıyorsam. benim aklıma gelen sorunlar genelde bunlar. ancak en sık ve en güçlü secenek ilk secenek gibi. İnşallah herhangi bir problem yoktur ve bu tamamen bizim hüsnükuruntumuzdur diyelim
[/quote]

iste bi gun once samsundaydım samsun donusunde oldu olay zaten..orda cok bayır tepe tırmandımm cok kotu bi koku gelmisti acayip kotu..simdi kayseriye dondum koku olmuyo heralde bayırdandır dedimm..ama bayır cıkamıcaz mı bu arabayla. ??

bayır = rampa :D

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sonucta aklıma gelen 3 secenekte servise gidilmeden çözümü imkansız durumlar. servise gitmenizde fayda var derim. sizde debriyaj ve fren müşürleri degişti mi

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sn.myoruk yaşadığınız durumun bir benzeri Hakan Bey inde başına gelmişti, birebir aynı durummu bilmiyorum ama onun aracında da uzun yol esnasında cruise control devre dışı kalmış, araçta gaza tepki vermemişti. Servisten baskı balatayı değiştirmişlerdi hatırlayabildiğim kadarıyla. İsterseniz onunla bir irtibata geçin. Sanırım yaşadığınız sorun debriyaj balatası ile ilgili bir sorun.

myoruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dinojasie link' Alıntı:
sonucta aklıma gelen 3 secenekte servise gidilmeden çözümü imkansız durumlar. servise gitmenizde fayda var derim. sizde debriyaj ve fren müşürleri degişti mi

yok degisen bise yok arabayı 14.06 da aldım zaten..guncelleme falan da yok..
bugun gittim servise yazdırdım sorunlarımı aksam 6 da bırakıcam arabayı

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

myoruk link' Alıntı:

fikri olan ???

Servise bi gosterin derim ben..

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

myoruk link' Alıntı:
[quote author=dinojasie link=topic=1831.msg38977#msg38977 date=1309816305]

[/quote]
merakla bekliyoruz . umarım küçük bir problemdir. sonucu bize de bildirin lütfen

myoruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dinojasie link' Alıntı:
[quote author=myoruk link=topic=1831.msg38996#msg38996 date=1309858158]
[quote author=dinojasie link=topic=1831.msg38977#msg38977 date=1309816305]

[/quote]
merakla bekliyoruz . umarım küçük bir problemdir. sonucu bize de bildirin lütfen
[/quote]

ben de merakla bekliyorum insallah...bildircem tabi

ya bide konusu degil ama ne bu servislerin vurdumduymazlıgı millet izolasyon yapıyo bizimki normal bu sesler diyo
kafayı yiyecem balata koktu diyorum araba yandı diyorum yarım debriaj mı yaptınız diyo..
lanet olsun yaa

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hocam hangi servisten bahsediyorsunuz. bende adanada iki servisten bir tanesinden çektim . digeri ise çok anlayışlı idi.