Kazadan sonra sigortadan yararlanma suresi

y.alper

Kayıtlı Kullanıcı
58-Sivas
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar gecen cuma maddi hasarli bir trafik kazasi gecirdim. Olay yerine polis cagirdik. Taraflar dinlendi iki tarafin belgeleri verildi. Memur arkadas pazartesi tutanagi traf. tes.den.subeainden alirsinjz dedi. Ancak biz karsi tarafin sigorta policesi, ruhsat ve ehliyet fotokopilerini almadik. Memur almistir diyerekten. Oda almamis. Neyse pazartesi tutanagi aldik belgeler yok. Kusur karsi tarafta. Ben vatandasi aradim belgeler icin. Vermem dedi ben itiraz davasi acacam vs. Sigortada kabul etmedi eksik evrak dedi. Adamla sonra anlastik. Yarin alacam belgelerin fotokopisini. Ancak, kazadan sonra servise dosya actirmak icin bir sure varmidir. Yarin bir hafta oluyo. Yani boyle bir aure varsa ne kadardir. Bilen arkadaslar yardimci olursa sevinirim...

G7-L01 cihazımdan gönderildi

y.alper

Kayıtlı Kullanıcı
58-Sivas
Siteyi ziyaret et
İki tarafinda kaskosu yok. Bizimki resmi arac. Kaza tespit tutanaginda surucu belgesi bilgileri, police no, alkol metre ciktisi, kimlik ve adres bilgileri var.

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bir sene sonra karşı tarafın sigortasından yaptırmıştım. Ancak 6-7 yıl oldu. şimdi değişen bir şey var mı bilemiyorum !
Yalnız şöyle bir durum var; Tutanakta tüm bilgiler mevcut, neticesinde resmi polis memuru hazırlamış. Bu durumda diğer evrakların fotokopisi ( fotokopide istediğin oynamayı yapabilirsin) olması veya olmaması bence bir sorun teşkil etmemeli.
Artık sisteme numaraları girdiğinde, poliçenin-ehliyetin vb şeylerin bilgileri görülebiliyor.
Artık bu devirde fotokopi işleri saçma.. ve sigorta bence sadece zorluk çıkarmak için istemiş...

y.alper

Kayıtlı Kullanıcı
58-Sivas
Siteyi ziyaret et
Ben bir sene sonra karşı tarafın sigortasından yaptırmıştım. Ancak 6-7 yıl oldu. şimdi değişen bir şey var mı bilemiyorum !
Yalnız şöyle bir durum var; Tutanakta tüm bilgiler mevcut, neticesinde resmi polis memuru hazırlamış. Bu durumda diğer evrakların fotokopisi ( fotokopide istediğin oynamayı yapabilirsin) olması veya olmaması bence bir sorun teşkil etmemeli.
Artık sisteme numaraları girdiğinde, poliçenin-ehliyetin vb şeylerin bilgileri görülebiliyor.
Artık bu devirde fotokopi işleri saçma.. ve sigorta bence sadece zorluk çıkarmak için istemiş...
Saolhocam. Bugun bir kaportaciya actirdik dosyayi. Sorun yok dedi, exper beklicez dedi. Ancak karsi tarafin sigortasiyla gorustugumde yapacak bisey yok diyo. Dedim dag basinda yapsaydik kazayi, verebilecegim baska bilgi yok diyo. Allah boylelerine dusurmesin...