Kaza yaptim

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Ben A kim B kim bilmiyorum , aksine bir tabela ile belirtilmemiş ise bir levha yoksa geçiş üstünlüğü kuralı sağda araç gören yol verir . Sizin durumda 50-50 olmaz sağda gördüğünde yol vermeyen %100 kusurlu !!!

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Krokiyi bilgisayarda yeniden inceledim, hatalı cevap vermişim. Cep telefonunda krokiyi gördüğümde A aracını daha geride görmüştüm. Arkadaş kroki hakkında gerekli açıklamayı yapmış. Hızı ile ilgili (hızımı düşürmeden, kavşağa hızlı girdim gibi ....) tutanakta bir ifade yoksa sorun çıkmaz, varsa hız durumu sorun olabilir, sonuç da bu durum da bir kural ihlaline girer. :(

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
abi sağdaki aracın geçiş üstünlüğü konusuna noldu :D

Krokide B aracı daha önde görüldüğü için bu yorumu yapmıştım, arkadaş kroki ile ilgili gerekli açıklamayı yapmış. Şimdi durum değişti.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
biraz aratirdim hiz siniri sokaklarda 30 diye birsey yok
Yerlesim yerleri 50 eger orasida oyleyse bnm hizim normal

Kaza nerede oldu bilmiyorum ama Sakarya'nın şehir içindeki dar sokaklarında 50 km hızla gitmek neredeyse imkansız gibi. Bu tür kazalarda çizilen kroki ve verilen ifadenin önemi çok büyüktür. İnşallah hakkında iyi bir karar çıkar da fazla mağdur olmazsın.

Josey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaza nerede oldu bilmiyorum ama Sakarya'nın şehir içindeki dar sokaklarında 50 km hızla gitmek neredeyse imkansız gibi. Bu tür kazalarda çizilen kroki ve verilen ifadenin önemi çok büyüktür. İnşallah hakkında iyi bir karar çıkar da fazla mağdur olmazsın.

Evet sakaryanin özellikle cark cad. yakin yerlerinde 50 ile gidemem ama bnm gidecegim yer sakin biliyorsaniz erenler modern sanayi tarafi sonucu buraya yazacam masrafı,kusur derecelerini

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Evet sakaryanin özellikle cark cad. yakin yerlerinde 50 ile gidemem ama bnm gidecegim yer sakin biliyorsaniz erenler modern sanayi tarafi sonucu buraya yazacam masrafı,kusur derecelerini

Ben de Çark caddesi çevresinden bahsetmiştim.

Josey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o kadar kriminal bir ınceleme olmuyor bu tür kazalarda :D
sonucu burdan paylaşın lütfen.

Bugun karakoldan raporu aldim asli kusur karsida bnde ise tali kusur var yaziyor foto koyuyorum

Ekli dosyalar

• 20181008_135908.jpg
    20181008_135908.jpg
    85.4 KB · Görüntüleme: 12