Kaza yaptım...

dgnzcn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.doganozcine.com
İyiki kimseye birşey olmadı, sigortada suçlu ben çıktım.
Tamircim bana 4000-5000 tl arası masraf çıkardı ve arabanın sağlığını tehlikeye atacak bir kaza olmadığını söyledi.

Sağ sol çamurluk, kaput, ön tampon ve bir kaç parça daha bir şey değişecekler arasında saydı, radyatörde delinme varsa bakacakmış eğer delikse onarmayı eneyecelkmiş olmadı değişecekmiş ama kazadan sonra radyatörün olduğu yerden ön alttan su akıttı ve su kabı boşalmış gördüm en son bugün baktığımda.

Hava filtresinin sağındaki kayışları döndüren metal tekerlek gibi olan şey yamulmuş ve sıkışmış araç o yüzden kazadan sonra çalışmamış, kayışları filan sökünce motor çalışti filan dedi, sanırım motor sağlam.

Motor aşağı inip hava filtresi olan yerdeki çarpmanın etkisiyle oluşan yamukluk düzeltilecekmiş ama şaside öyle aman aman bir oynama ve sıkıntı olmayacağını söyledi.

Yapıldıktan sonra kullanmamın bir tehlike oluşturmayacağı söylendi.

sadece işçilik 2000-3000 tl tutacakmış, toplamda 4000-5000 arası bulur dedi.

Aracım daha 148.000 km de, ve tüm bakımlarını yaptırtırım.

Aracımın durumu nasıl görünüyor? Size göre ağır bir kazamıdır bu?
Fikirlerinizi ve düşüncelerinizi alabilir miyim?

Qp2J5A.jpg

XE6yGo.jpg

bL6j1Y.jpg

d7BorZ.jpg

5Gy40M.jpg

AyzEV7.jpg

0Gz8XD.jpg

o6V2Bb.jpg

Son düzenleme:

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun. aracınız onarılır sorunsuz binersiniz. çok büyük değil,kimseye bir şey olmamış olması dahada sevindirici.
size tek tavsiyem parça listesini alın bi kaç fotokopi çektirip bornova 3. sanayideki parçacılardan fiyat alın.. parçanızı kendiniz almanız menfaatinize olucaktır...

wendor11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun işçilik parçadan pahalı ustalar arabayı sıfırdan bantdan çıkarıyormuş casına fiyat çekiyor

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dgnzcn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.doganozcine.com
geçmiş olsun. aracınız onarılır sorunsuz binersiniz. çok büyük değil,kimseye bir şey olmamış olması dahada sevindirici.
size tek tavsiyem parça listesini alın bi kaç fotokopi çektirip bornova 3. sanayideki parçacılardan fiyat alın.. parçanızı kendiniz almanız menfaatinize olucaktır...

Teşekkür ederim.

İlk etapta şunları almam gerekiyormuş:

1- Ön Tampon
2- Sağ ve Sol çamurluk
3- Ön panel
4- Kaput

bu parçalar 1. kalite yada 2. kalite diye mi satılıyor?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun. Özellikle sol ön çamurluğu bile düzeltemeyen, müşterisinin eline "bunların yenisini alacaksın" diyen ustaya selam olsun. :(

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim.

İlk etapta şunları almam gerekiyormuş:

1- Ön Tampon
2- Sağ ve Sol çamurluk
3- Ön panel
4- Kaput

bu parçalar 1. kalite yada 2. kalite diye mi satılıyor?

orjinal GM ve yan sanayi olarak değişir genelde. siz dediğim gibi yapın... her parçacı birbirine yakında olsa farklı fiyat vericektir...

dgnzcn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.doganozcine.com
Öncelikle geçmiş olsun. Özellikle sol ön çamurluğu bile düzeltemeyen, müşterisinin eline "bunların yenisini alacaksın" diyen ustaya selam olsun. :(

Teşekkürler, ucuz atlattım.

Onarılacak parçaları onaralım dedim, çamurlukları da söyledim ama onarılamaz gibilerinden ima ettii, onarılsa benim işime gelir ama onarılmaz gibilerinden konuşunca bende çok üstelemedim ama kafam takılmadı da değil.

Bence de o parça onarılabilecek bir parça gibi görünüyor, çok mu zor ki sağ ve sol çamurluğu doğrultmak ? Yenisini almaktan daha mı masraflı olur doğrultmak?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Geçmiş olsun eğer maddi imkanlar el verir ise ben olsam bu aracı bu şekilde satarım.

dgnzcn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.doganozcine.com
Geçmiş olsun eğer maddi imkanlar el verir ise ben olsam bu aracı bu şekilde satarım.

10.000 lira veriyorlar, siz olsanız verir miydinz?

13.000 olsa verirdim ama.