Kaza Yaptım

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu sabah ani frenle önümde duran belediye otobüsüne arkadan arkadaşımın doğanıyla çarptım neyseki bana birşey olmadı ama araba haşat oldu 750 lira masraf çıktı tecrübesi olan arkadaşlara sormak istediğim bir soru var belediye otobüsü için gelen bir eleman saat başına 45 tl oluyormuş adam ben burda 1 saat bekledi yazıcam araç tamire girdikten sonrada ordaki usta kaç saat çalıştıysa araçla o kadar saat ücreti alınacağını söyledi bende belediye binasına gittim kazadan sonra durumu anlattım hukuk bölümüne bana dedilerki aşşağıdan form doldur böylece araya avukat girmez ve sen avukat ücretlerini ödemezsin doğrudan sana ulaşılır aracın süresi ve ödeyeceğin tutar hesaplanır sana teblig edilir benim hala anlamadığım şu o otobüs ustanın keyfi gelip yaptığı süreç boyunca her saat cebimden 45 tl mi çıkacak yoksa adam 2 saatte yaptım ben bunu deyip bana 2 saatlik ücret mi yansıtacaklar kaza masrafını sigorta ödüyormuş ben ayriyeten otobüsü meşgul ettiğim için bu ücretleri ekstradan ödeyecekmişim daha önce otobüse çarpanınız varmı acaba. Otobüsteki tek hasar resimdeki küçük ezik.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    63.5 KB · Görüntüleme: 119

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Böyle bir arabada görmedim ben hayatımda bu kazada kaput çamurluk tampon panjur radyatör radyatör fanı far hepsi patos oldu :S

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun. Daha önce bahsettiğiniz gibi bir şey duymamıştım. İlginç geldi.

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen bana da çok ilginç geldi. Kiralık araba ile yapılan kaza sonucu aracın sanayide yattığı gün kadar vermiş olduğun yat parası gibi bişi geldi. Ama sanırım bu saatlik paranın resmi bi durumu yoktur. Belediyeye yada emniyete telefon açıp sor bence.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öyle saçma şeymi olur ya.
ticari taksilerde istesinler o zaman. minibüste istesin.
sen tutanağını tut evraklarını ver tamam bitti gitti. otobüs şöförü dava açacakta kazanacakta. ayrıca aracın yatmasına gerek bir kaza değil.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
izmirdeki belediye otobüslerindede aynı yatma parası muabbeti var ve söke söke alıyorlar parasını hakikaten.. sizin orası yine insaflıymış izmir belediyesi otobüslerinin saati geçen sene 250 liraydı...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşın dediği doğru. Ankara'da olduğum yıllarda kırmızı ışıkta geçen bir belediye otobüsü bana çarptı, doğal olarak adamla anlaşamadık. Polis çağırdık, gelen polis de aynı şeyden (toplu taşımayı engellediğim için ceza ödemem gerektiğinden ) bahsetti. Polise "ama ben haklıyım" dedim, o da bana "senden o parayı alırlar, sen de EGO'ya dava açarsın, davanın sonucuna göre ya paranı geri alırsın ya da üzerine su içersin" dedi. İnanmadım, sigortacımı aradım, polisin söylediklerinin doğru olduğunu, hasar az ise Allah'a havale etmemi söylediler ;)

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Durumu yarın kaza tutanağını alıp belediyeye gittiğimde daha detaylı netleştireceğim ama kimi aradıysam kime söylediysem o otobüsün yatma parası kısmında evet öyle birşey var filanca 3 binlira ödedi filanca 2 binlira ödedi gibi şeyler duyuyorum umarım öyle bir flancaya gelmem.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aynı kazayı bende yaşadım. Belediye otobüsü benim renoyu biçti remsen arka bagaj kısmı tamamen yok etti. Adamlar tutanak düzenlemişler. Arkadan vurdu ama içinde bir kaç şerefsiz araç önde giderken yavaşladı diye tutanağa imza atmışlar

Neyse ben aracımı yaptırdım. Aradan kısa bir zaman sonra belediyeden tebliğat geldi. Adamlar beni mahkemeye vermiş hakim efendi de beni suçlu bulmuş adamlar hem aracın kaldığı saat başına para aldı hemde aracın içinde olan yolcu sayısı kadar bilet parasını ödettiler.

Birde kazaya karışan bu eski kırımızı otobüslerden idi. Plaka ruhsat yok bu araçların çoğunda ama buna karşın ben birde adamlara para ödedim.

Hem suçlu hem güçlü oldular. Bir kaç avukat ile görüştüm boş ver öde kafan ağrımasın dediler ödedim artık.

Epsilon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı uygulama İstanbul için de var fakat kusur otobüsteyse ceza kesmiyorlar.

Ben duraktan epey bir mesafe öncesinde park halinde dururken otobüs kuyruğundaki son araç kapılarını yanımda açtı ve yolcu indirip bindirdi. Akabinde önündeki otobüsleri beklemeden sola çıkayım derken otobüsün arka köşesiyle benim arka çamurluk ve kapıyı haşat etti.

O zamanlar henüz tutanaları kendimiz düzenlemiyorduk. Ekip ve İETT'den uzman geldi.

1. Park halindeydim
2. Park ettiğim yer durağın yeteri kadar gerisindeydi, yani kanunen park yapılmaz sınırın dışındaydım
3. İETT otobüsü durak dışında yolcu indirip almıştı

Sonuç olarak şöför 8/8 suçlu bulundu ben de otobüsün çalışmadığı saatlerine tazminat ödemedim. Ancak benim de suçum olsa ödemek zorunda kalacaktım.