Kaza yaptım. Sizce kim suçlu?

thskt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu sabah kamyon ile kaza yaptım. Yan yana dururken düz gidecek gibi duran kamyon beni görmedi ve dar bir manevra ile neredeyse üstüme çıktı.

Resimleri atıyorum. Sizce kim haklı? % kaç verirler?

Resimleri büyük eklemişim. Kusura bakmayın.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun.

Eğer kamyon sizden önce orada duruyorsa ve sinyal vermişse siz suçlusunuz. Mecburen geniş alması gerek diye düşünüyorum ben.

flashmt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun allah beterinden saklasın.bu tür araçlar yüksek ve uzun olduğu için kamyon şöförü aracın sağ tarafını göremez ve bu yüzden aynaya baksada örn,otomobil yaya v.s göremezler çok sık rastlanan bir kaza haline geldi oluşan bu tip kazalar, hatta yaklaşık 2 ay önce bir tv kanalında seninkine benzer (çok daha ağır) bir kazanın oluşundan dolayı bir uzmanı haber kanalına çıkardılar küçük araç ve yaya v.s büyük araçların sağına geçmemeleri mecbur kalmadıkça yaklaşmamalarını istedi görsel örneklerle büyük araçların içinden çekim yaparak küçük araçların gözükmediğini gösterdi.Tekrar geçmiş olsun.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
büyük araçların sağına girmek her zaman tehlikeli

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bununla geçmiş olsun. Kamyon suçlu diğer araçlar bu kamyon aman biz bunun sağına soluna yaklaşmayalım diye bir şey söz konusu değil. Kamyonların sağını solunu görmeleri için aynalar var. Zahmet edip bakıversinler.

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yanlış biliyor olabilirim ama sağ tarafta altta küçük bir ayna var. O ayna kör noktanın görülmesini sağlıyor. Tabi bakılırsa.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bencede kamyon suçlu. Geniş almak için illaki yolun soluna geçmesi gerekmez. Sağa donecekse sağa yanaşır ddönerken geniş alır.sonucu yazarsanız bizde bilgilenmiş oluruz. Geçmiş olsun

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Bence kusuru tutanaktaki beyanlarınız belirleyecek. Bu kadarla geçmiş olsun yaralama olmaması güzel yanı

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Neden hep küçük araç kulanıcıları uyarılıyor ''kamyonlara dkkat edin'' diye?

Kamyoncular için neden ısrarla kör noktada araç olabileceği sürekli irdelenmiyor?

Yeni çıkan komyon ve çekicilerde gelişmiş algılama sistemleri var, hatta dönüş alanında bir tehlike algılanırsa araç kendisi fren yapıyor.

Bu kadarı eski araçlarda olmaz ama sinyale bağlı basit bir sensör takmak ve bunu zorunlu hale getirmek çok mu zor?

Kaza yapan arkadaşa geçmiş olsun... Bence sizin orada olabileceğinizi düşünmesi gereken ama düşünmeden hareket eden kamyoncu suçlu.

titann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun Allah beterinden sakınsın