Kaza yaptım ne yapmalıyım , acil yardım !

scuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugun bi kavşakta kaza yaptım , ben ana yolda düz devam ederken diğer araç kavşaktan dönüp benim yola girdi hiç yavaşlamadan , ben yavaşlayıp kaçsamda son anda sol arka kapıya çarptı , kaza sonrası tutanak tuttuk sigorta ruhsat ehliyet fotokopilerini aldım adamdan şimdi ne yapıcam karşı tarafın sigortasına mı götürücem bu belgeleri ilk defa başıma geliyor bi yardım edin arkadaşlar.Benim aracın arka tarafı bu vaziyette biraz göçük var sade gerçi sigrta ödücekmiş ama ortalama ne kadar masraf çıkar

http://img576.imageshack.us/img576/3109/01092010192.jpg

itechin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugun bi kavşakta kaza yaptım , ben ana yolda düz devam ederken diğer araç kavşaktan dönüp benim yola girdi hiç yavaşlamadan , ben yavaşlayıp kaçsamda son anda sol arka kapıya çarptı , kaza sonrası tutanak tuttuk sigorta ruhsat ehliyet fotokopilerini aldım adamdan şimdi ne yapıcam karşı tarafın sigortasına mı götürücem bu belgeleri ilk defa başıma geliyor bi yardım edin arkadaşlar.Benim aracın arka tarafı bu vaziyette biraz göçük var sade gerçi sigrta ödücekmiş ama ortalama ne kadar masraf çıkar

http://img576.imageshack.us/img576/3109/01092010192.jpg

sen direk arabayı servise götür..işlemleri onlar halleder..

mayday

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok geçmiş olsun bence de direk servise götür arabayı onlar hallederler.

scuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
servise derken opelin servisine mi arabanın kaskosu yok , karşı tarafın sigortası ödeyecek büyük ihtimal

bandem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş öncelikle geçmiş olsun. geçenlerde benim de başıma gelmişti. öncelikle bu arabayı nereye yaptırmayı düşünüyorsan oraya git. ordan sana bir dosya açacaklar karşı tarafın sigortasıyla haberleşip. sonra exper gelip aracında ne kadar masraf olduğunu tespit edip ustana söyleyecek. sonra ustan ona göre arabanı tamir edecek. sen ustanın parasını vereceksin sonra bir hafta içinde karşı tarafın sigorta şirketinden seni arayıp hesap numarası isteyecekler. onlara hesap numaranı verirsin. onlar da senin ustaya ödediğin parayı sana geri iade ederler.

ya da iyi ihtimal sigortanla tamircin anlaşmalı olur. senden alacakları parayı direk sigortadan alırlar. senin de başın ağrımaz. bende ilki olmuştu. ben de parayı sigortadan kendim aldıktan sonra tamircime götürmüştüm. ama tanıdıktı tabi.

bu arada sana bir tiyo vereyim. arabanın sağında solunda ufak tefek yapılması gereken şeyler de varsa ustanla görüş. o paranın içinde hallederler.

abi gelecek olan parayla şurayı da yapalım yaaaa. falan gib yumuşak ifadelerle işi bağla. ben bir çok şey yaptırmıştım o parayla. tekrar geçmiş olsun.

scuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk önce sigorta şirketine kaza tutanağı götürmücezmi ondan sonra ustaya götürülür bazı sigorta şirketlerinin anlaşmalı ustaları varmış çünkü , ilk olarak nereye gideyim şimdi ben

bandem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sen ilk olarak tamircine git onlar senin elindeki tutanağı varsa fotoları ve fotokopileri falan alıp senin adına dosya dedikleri şeyi açıp sigorta şirketiyle irtibata geçiyorlar zaten.

scuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tmm o zman ilk bizim ustaya götüreyim kağıtları , birde araç bartın plakalı bursaya seyahate gelmiş yani sigortası bartında yapılmış anadolu sigortadan bi sorun olurmu acaba bursadaki anadolu sigorta acentası halleder dimi

bandem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fark etmez ben de ankarada yaptırdım çankırıda kaza yaptım. sıkıntı olmaz merak etme. ben de çok stres olmuştum acaba paramı öderler mi diye ama her şey halloldu. exper çabuk gelip raporunu verirse aracını yapmaya hemen başlarlar.

scuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
inş. ustam kapı kapı dolaştırmasınlarda beni çalışan biri olduğum için zor oluyor izin almak umarım yarın hallolur hepsi teşekür ederim zaman ayırıp cevap verdiğin için