Kaza Sonucu Kasko Problemi !!

utkutku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konuyu açma sebebim başkaları da bu duruma düşmesin.İyice araştırsın arkadaşlar.Kasko şirketlerinin oyunlarına gelmeyin.

1 Hafta kadar önce kaza yaptığım için konu açmıştım arkadaşlar.Aracım kaskolu idi ve gelen kasko görevlisi aracıma pert verdi ve olaylar bundan sonra başladı.

Meğersem aracım önceden pert olmuş ve pert olduğu tarihte kaskolu olduğu şirket pert kaydını girerken motor numarasını bir numara eksik girmiş ve araç sorgulamalarda pert kaydı çıkmamakta idi. Çünkü alırken baktırmıştım. Özel bir opel servisine götürmüştüm arabada sadece ön tamponunda boya var değişen bir şeyin olmadığını ve arabada bir problem olmadığını söyledi. Görünürde de bir şeyi yoktu kullandım o kadar ve hiç bir şey hissetmedim araçta. Aracımı kasko yaptırdım yine çıkmadı ve kaskoya parasını ödüyordum. Kaza yapmam sonucu aracın pert olmasıyla kasko yaparken çıkmayan pert kaydını buldular birden ve para ödemeyeceklerini söylediler.

Bende uğraşmam sonucu arabaya pertli fiyattan teklif verdiler.Bende bu teklifi kabul etmeyeceğimi ve kasko paralarını düzenli olarak ödediğim için normal değerini istedim aracın bunu vermeyeceklerini söylediler.Bende bunun sonucunda tahkim kuruluna başvurdum bir arkadaşımın önerisi ile.Beklemekteyim şuanda oradan çıkacak sonucu.

EyüpSultan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Böyle iş mi olur olaya bakın kasko yaparken pert kaydını çıkarmıyorlar parayı alıyolar tıkır tıkır bi problem yok ama kazadan sonra bianda pert kaydı çıkıyo araçta kasko şirketinin adiliğidir bu şerefsizliktir para almak için kasıtlı yapılmıştır bence. Sonuna kadar uğraş utku üzerlerine git peşini bırakma bu işin.

EyüpSultan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde başımdan geçti karda kadının biri nasıl başardıysa fizik kurallarını altüst edecek bir şekilde kayıp sol arka kapıya vurdu olayı gören mahalleli bile hala çözemedi nası başardığını neyse rapor tuttuk exper geldi baktı tamam biz size dönücez dedi aradan 2 hafta geçti ses yok en son ben onlara döndüm verdikleri cevap şu ;
- Evraklarınızı kaybettik size ulaşabileceğimiz telefon adres mail vs. bulamadık sizin aramanızı bekledik dedi.
Ağzıma geleni söyledim saydım sövdüm böyle bişey olabilirmi ertesi gün exper geldi o gün parayı yatırdılar.

utkutku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Böyle iş mi olur olaya bakın kasko yaparken pert kaydını çıkarmıyorlar parayı alıyolar tıkır tıkır bi problem yok ama kazadan sonra bianda pert kaydı çıkıyo araçta kasko şirketinin adiliğidir bu şerefsizliktir para almak için kasıtlı yapılmıştır bence. Sonuna kadar uğraş utku üzerlerine git peşini bırakma bu işin.

Tahkim komisyonu diye bir kurum var işte bu işlere bakıyorlar ve onların verdiği karara hiç kimse itiraz edemiyormuş bende en sağlıklısı bu diye buraya yolladım bütün istedikleri evrakları biraz zaman alacak ama hakkımı onlara bırakmayacağım.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta bende 1 aydan fazla sure once kaza sonucu aracımı pert ettım bızde haber beklıyoruz ne zamndır dun babam kasko sırketını aradı aracın kaza parca lıstesını kaybetmısler... sacmalıga bakarmısınız ve arayıp bunu soylemıyorlar..

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
ne kadar geç, az ödeme o kadar Kazanç!!!

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bence burada en mantıklı işlem aracımızı kasko yaptırırken gerçek manada bu işi yapan firmaları tercih etmek gerek. Bir çok firma var ama adını dahi duymadım firmalar. Sizin konunuz da ise suçlu bence kasko yapan yer. Ve paranızı seve seve ödemek zorunda kalacaklar.

Birde ülkemizde arkadaş adam gibi işini yapan kalmadı. Varsa yoksa vatandaşı yolalım da nasıl yolar isek öyle yolalım. Ve bunların tek sorumlusu ise denetimsizlikten başka bir şey değil. Kimse çıkıp demiyor... siz ne yaparsınız diye... durum böyle olunca da herkes kafasına göre iş yapmaya devam ediyor.

utkutku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta bende 1 aydan fazla sure once kaza sonucu aracımı pert ettım bızde haber beklıyoruz ne zamndır dun babam kasko sırketını aradı aracın kaza parca lıstesını kaybetmısler... sacmalıga bakarmısınız ve arayıp bunu soylemıyorlar..

Beni de çok beklettiler. Arayacağız biz sizi diyorlardı ve dönen yoktu. Sürekli ben arıyordum. En sonunda işte Tahkim Komisyonuna vereceğim sizi son teklifinizi yapın dedim. Tekliflerinde bir değişiklik yoktu pertli araç fiyatı verdiler bende belgelerle direk Tahkim Komisyonuna başvurdum.Orada mahkemenin sonuçlanmasını bekliyorum.

utkutku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence burada en mantıklı işlem aracımızı kasko yaptırırken gerçek manada bu işi yapan firmaları tercih etmek gerek. Bir çok firma var ama adını dahi duymadım firmalar. Sizin konunuz da ise suçlu bence kasko yapan yer. Ve paranızı seve seve ödemek zorunda kalacaklar.

Birde ülkemizde arkadaş adam gibi işini yapan kalmadı. Varsa yoksa vatandaşı yolalım da nasıl yolar isek öyle yolalım. Ve bunların tek sorumlusu ise denetimsizlikten başka bir şey değil. Kimse çıkıp demiyor... siz ne yaparsınız diye... durum böyle olunca da herkes kafasına göre iş yapmaya devam ediyor.

Kaskom en iyi şirketlerden birisinde o konuda bir sıkıntı yok.Haklısınız insanlardan nasıl daha fazla para alırız derdinde bütün herkes kimse işini yapmıyor.