Kaza sonrası işlemler hakkında.

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.

Dün bir kavşakta kırmızı ışıkta beklerken bir araç duramayıp Palio aracıma arkadan orta şiddette çarptı.

Çarpan arkadaş hatasını kabul etti ve çok mahcup oldu, raporlara da bu yönde işlendi olay.

Benim aracımda çok büyük sorun olmadığı için arkadaşın sigortasına işlenmesin diye anlaşmayı önerdim. Tampon değişimi gerekirse yan sanayi taktırabilirsin önemli değil, sonuçta sıfır araba değil vb. dedim.

Arkadaş kabul etti, sanayiye gittik 400 TL gibi bir masraf çıktı.

Aracı alıp eve geldim, sabah arkadaş tekrar aradı ve ''Abi param çıkışmıyor, sigortamdan yaptır.'' dedi. Ben de tamam dedim.

Öğrendiğim kadarıyla benim sigortamla alakası yokmuş, yani seneye sigorta yenilerken bu durum beni etkilemeyecekmiş öyle söylendi.

Bu durumda araç zaten sigortadan yapılacağı için sizce nereye yaptırayım? Autoking'i aradım yaparız dediler. Sizce Autoking'e mi gideyim, sanayide ustaya mı?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Geçmiş olsun kardeşim doğru düzgün işi yapan bir yer her zaman iyidir.

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler Nadir abi.

Auto King'e bırakmayı düşünüyorum. En azından servis mantığıyla çalışıyor, aracı teslim aldığına dair evrak veriyor vb.

Yarın bırakacağım nasipse. Hayırlısı artık.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aslında iyi niyet göstermişsin ama karşı taraf bence hayatının hatasını yapmış :) seneye o sigorta onu feci şekilde öper o kesin :D

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun. Rabbim beterinden korusun. Sanayide tanıdığınız bi usta yoksa Auto King daha mantıklı.

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler arkadaşlar...

Aracımı konuyu açtıktan bir gün sonra Autoking'e teslim ettim. En erken 15 günde alırsınız denildi (çok yoğun bir yer) ona da tamam dedim...

Yalnız şu var ki sanayideki ustaların 400 tl masraf çıkardıkları yere yaklaşık 1500 TL masraf çıkardılar.

Ellerine geçeni değiştirmek istediler. Ben de araca hasar kaydı fazla işlenmesin diye (işlense de umrumda değil o da ayrı mesele) tampon demiri gibi bazı parçalarda tamirata gidilmesini istedim.

Yapılıyor bakalım...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Teşekkürler arkadaşlar...

Aracımı konuyu açtıktan bir gün sonra Autoking'e teslim ettim. En erken 15 günde alırsınız denildi (çok yoğun bir yer) ona da tamam dedim...

Yalnız şu var ki sanayideki ustaların 400 tl masraf çıkardıkları yere yaklaşık 1500 TL masraf çıkardılar.

Ellerine geçeni değiştirmek istediler. Ben de araca hasar kaydı fazla işlenmesin diye (işlense de umrumda değil o da ayrı mesele) tampon demiri gibi bazı parçalarda tamirata gidilmesini istedim.

Yapılıyor bakalım...

İşte böyle bu firmalar gerek olmayan parçaları değiştirdikleri için de şimdi sigorta fiyatları alıp başını gidiyor. Gerek varsa eyvallah değişsin ama gerek olmadığı halde sadece fatura şişsin diye de iş yapan sayısız firma var. Oda gün kadar açık.

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşte böyle bu firmalar gerek olmayan parçaları değiştirdikleri için de şimdi sigorta fiyatları alıp başını gidiyor. Gerek varsa eyvallah değişsin ama gerek olmadığı halde sadece fatura şişsin diye de iş yapan sayısız firma var. Oda gün kadar açık.

Maalesef durum böyle abi...

Ama şimdi bana bir sor neden 400 TL diyen ustaya gitmedin diye?

Karşı taraf ilk önce aracı cebinden yaptıracağını söylediğinde ustaya sordum. Evraklar tamam, karşı taraf cebinden yaptırmaktan vazgeçerse sigortadan yaptırsam ne olur diye?

Bana direkt: ''Benim için daha iyi olur, daha fazla alırım sigortadan.'' dedi.

Yani işin içine sigorta girdiğinde görüldüğü gibi esnaflar da pek masum kalamıyor...

Esnafın böyle ikili oynamasına kızdığım için direkt Autoking'e gittim. Hiç değilse Autoking her yaptığı iş için vergi ödüyor, daha fazla işçi çalıştırıyor vb.

Her ikisinin de savunulacak tarafı yok ama dosya açıldıktan sonra nasılsa sigorta şirketi aracıma çarpan arkadaşı seneye her türlü soyacak, bari bir işe yarasın diye düşündüm...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Kardeşim sorma esnaf zıvanadan çıkmış durumda. Daha geçen hafta yaşadığım bir olay var. Kırtasiyeden bir kitap aldım. Sonra kredi kartımı uzattım adam kredi kartından çekmiyoruz dedi. Yav dedim neden? Bu kitaplar peşin alıyorum dedi. Canım sıkıldı. Tabi kredi kartından çekince vergi ödeyecek oda işine gelmedi. Neyse parayı ödedim sonra beklemeye başladım. Adam tabi oralı değil. Dedim arkadaşım fişimi ver de gideceğim dedim. Ne fişi abi dedi. Sattın kitabın fişi dedim :D böy öyle deyince bozuldu. Deyyuz...

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Autoking çok vukuatlı bir firma. İnşallah işin sonu sıkıntısız biter.