kaza...geliyorum demedi...

ENfER

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah beterinden korusun. Can a gelcegine mal a gelsin coluğa cocuga seker dagit :) ben her kazadan sonra yaparim.

canım opelim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
cok cok gecmiş olsun

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun Allah beterinden korusun.
Bu arada sormadan edemeyeceğim.Yeri gelmişken sorayım. Bir araçta değişen olması o aracın pertten dönme olduğunu mu gösteriyor ki bir korku var? Korkunun bir kaynağı şu ne idüğü belirsiz parçalarla merdivenaltı tamir edilen araçlar elbette sıkıntı .Ama yetkili serviste %100 orjinal parça güvencesiyle yapılan kaporta onarımlarında da bu korku niye oluyor? (Çok ağır hasarlı , direklerde ve kulelerdeki hasarları demiyorum. Bunlar aracın terazısini kaydırır. Bahsettiğim küçük hasar olup doğrultma yapılamayacak seviyede olan kaput , kapı , çamurluk vs. için dedim

Son düzenleme:

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun Allah beterinden korusun.
Bu arada sormadan edemeyeceğim.Yeri gelmişken sorayım. Bir araçta değişen olması o aracın pertten dönme olduğunu mu gösteriyor ki bir korku var? Korkunun bir kaynağı şu ne idüğü belirsiz parçalarla merdivenaltı tamir edilen araçlar elbette sıkıntı .Ama yetkili serviste %100 orjinal parça güvencesiyle yapılan kaporta onarımlarında da bu korku niye oluyor? (Çok ağır hasarlı , direklerde ve kulelerdeki hasarları demiyorum. Bunlar aracın terazısini kaydırır. Bahsettiğim küçük hasar olup doğrultma yapılamayacak seviyede olan kaput , kapı , çamurluk vs. için dedim

aslında araçta boya olması çokta önemli deil ama gelde bizim insanımıza anlat bunu...anlamıyorlar...boyalımı tmm ya insan bile hayatında kaç kez düşüp kalkıyor neler geliyor sürekli dısarda duran bir arabada boya olması normal diye düşünüyorum şahsi olarak ben...ama satarkn sıkıntı oluyormu oluyor buda bir gerçe...değişeme gelince ön kapu ön çamurluklar değişmiş çokda önemli değil aracın direkleri şasesi düzgün olsun...değişmesi de çok da önemli değil ama yine milletimiz değişmiş diyince sanki araba çok büyük bir kaza geçirmiş de o yüzden değişmiş sanıyorlar...ama bilmiyorlarki adam kaskodan değiştirdi belkide düzeltilmesini istemedi...anltması zor bizim insanımıza...

benimde bu ufak kazada boyasız halledebilme ihtimali üzerinde durmamın sebebine gelince satarken millete laf anlatmaktan usandıgımdan...satarken yok boyalı eden boyandıordan aaba çok büyük kaza apmıs yok bilmem ne halbuki hç bişey yok ufak bi içeri göçme ama gelde anlat insanımıza

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi arkadaşım olmuş bitmiş, ama başlığa takıldığım için söylemeden edemeyeceğim.Işıktan çıkıp iki araç yanyana sürekli hareket halindeyse kazanın ben geliyorum diye bir tek belediyeden anons ettirmediği kalmış derim.Altımda çok süratli bir araç olmasına rağmen baktım yanımdaki de basıyor ben hemen ayağımı gazdan çekerim, önce canım sonra malım değerlidir benim.Farzetki siz bu kaza olana kadar yanyana giderken yandaki vatandaşın o hızla lastiği patladı kaybetti arabayı böyle ufak bir sıyırmayla kurtaramadınız da, adam senin arabanın üzerinden takla atarak geçti.Fazla uçuk bir örnek oldu ama olmayacak diye birşey de yok.Kaza geliyorum demiş açıkçası.Gazdan ayağını çekmeyerek sende gel kaza gel demişsin.Bunları söyledim diye belkide kızacaksın ama gerçekler hep can yakar, bende karşımdaki aynı hatayı yapıp daha beter şeylerle karşılaşmasın diye açık açık gördüğüm herşeyi söylerim.

Kazanın boyutuna gelince, Metalik boya işlem görmeden düzelmez.Sonuçta üzerinde vernik var çeşitli işlemler görmesi gerekecek.Fakat bu çok önemli bir hasar değil.Aracın fiyatına da etki etmez.Fotoları mutlaka sakla.Fazla da kafaya takacak bir boyutta da değil

Geçmiş olsun.Allah kazasız belasız günler nasip etsin.

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi arkadaşım olmuş bitmiş, ama başlığa takıldığım için söylemeden edemeyeceğim.Işıktan çıkıp iki araç yanyana sürekli hareket halindeyse kazanın ben geliyorum diye bir tek belediyeden anons ettirmediği kalmış derim.Altımda çok süratli bir araç olmasına rağmen baktım yanımdaki de basıyor ben hemen ayağımı gazdan çekerim, önce canım sonra malım değerlidir benim.Farzetki siz bu kaza olana kadar yanyana giderken yandaki vatandaşın o hızla lastiği patladı kaybetti arabayı böyle ufak bir sıyırmayla kurtaramadınız da, adam senin arabanın üzerinden takla atarak geçti.Fazla uçuk bir örnek oldu ama olmayacak diye birşey de yok.Kaza geliyorum demiş açıkçası.Gazdan ayağını çekmeyerek sende gel kaza gel demişsin.Bunları söyledim diye belkide kızacaksın ama gerçekler hep can yakar, bende karşımdaki aynı hatayı yapıp daha beter şeylerle karşılaşmasın diye açık açık gördüğüm herşeyi söylerim.

Kazanın boyutuna gelince, Metalik boya işlem görmeden düzelmez.Sonuçta üzerinde vernik var çeşitli işlemler görmesi gerekecek.Fakat bu çok önemli bir hasar değil.Aracın fiyatına da etki etmez.Fotoları mutlaka sakla.Fazla da kafaya takacak bir boyutta da değil

Geçmiş olsun.Allah kazasız belasız günler nasip etsin.

ALLAH razı olsun sağolun geçmiş olsun dilekleriniz için...
siz kendi görüşünüzü söylüyorsunuz haklı olarak ama kızacagım bişey yok kötü birşey de demiyorsunuz ama mesajda sürekli yanyana gittik diye bir şey demedim...yanyana kilometrelerce gitmedik...100 metrebil gitmedik... orta kavsakta döndük yanyana bekliyorduk yoldan geçmek için araçlar kırmzıda durunca bizde geçtik...orda yanyana 4 araba duruyordu ben en sağ seritte o yanımda onun yanındada başka araçlar vardı...yol 10-15 metre sonra zaten ikiye ayrılıyor ben sağdan gideceğim için zaten sagdaydım..oda solda idi...yanyana gitmemiz toplam 20 metre yok yani...düşünün ki hızımız 2. vitesteyiz..40 bile değildi belkide...ben sağa dogru dönüyordum gidiyorum derken yandan takır tukur diye ses geldi indim baktım ki solumdan bana değmiş araç...

Son düzenleme: