katalizöre kamera baktirdim saglam ama ecn 42052 hata kodu???

kiribiyik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün başka bjr ustaya gittim. O2 sensörleri nin voltajina baktı bunlar normal dedi. Olmasi gereken voltaj araligi neydi unuttun simdi 0 ile 10 arasi mi dediydi hatirlayamadim benim 0.70 filandi gördüğüm kadariyla. Oksijen sensörlerin doğrü çalışıyor dedi. Sorun katalizörde dedi. Egzozcuda kamera ile baktı o kadar görünür bir sey yok dediydi ama yine de katalizör degıscek diyorlar. Az para da degil ki. Originali 1750 tl dediler. Istersen biz 950 tl ye senin katalizörün icine yeni seramik koyalim original alman dediler. Güvenip yaptirmadim. En garantisi original iş galiba.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 20:23 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 20:21 ----------

Egr valfi ile ilgili bir sey demediler. Benim de bilgim yok. Ama iptal edildigini sanmıyorum.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Bugün başka bjr ustaya gittim. O2 sensörleri nin voltajina baktı bunlar normal dedi. Olmasi gereken voltaj araligi neydi unuttun simdi 0 ile 10 arasi mi dediydi hatirlayamadim benim 0.70 filandi gördüğüm kadariyla. Oksijen sensörlerin doğrü çalışıyor dedi. Sorun katalizörde dedi. Egzozcuda kamera ile baktı o kadar görünür bir sey yok dediydi ama yine de katalizör degıscek diyorlar. Az para da degil ki. Originali 1750 tl dediler. Istersen biz 950 tl ye senin katalizörün icine yeni seramik koyalim original alman dediler. Güvenip yaptirmadim. En garantisi original iş galiba.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 20:23 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 20:21 ----------

Egr valfi ile ilgili bir sey demediler. Benim de bilgim yok. Ama iptal edildigini sanmıyorum.

Onun yerine kat iptal edilip yerine ufak susturucu taktırabilirsin :)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Katalitik görevini yapamadığından yanan ışığı, katalitik iptal iken nasıl söndüreceksiniz?

Susturucu takıldığı zaman arıza ışığı yapmıyor hocam kendi arabamdan biliyorum.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Susturucu takıldığı zaman arıza ışığı yapmıyor hocam kendi arabamdan biliyorum.

Motor kodunu bilmek gerek, A ise sıkıntı. Çift sensör var biliyorum, arası boşaltılınca yakıyor.
Diğer motorlar için ise:
opelde bu konuyla ilgili olarak iki tip motor seçeneği var.
biri X motorlar
İkincisi z motorlar x motorda iptal etmek çok kolay . kesersiniz susturucu takarlar ve böylee iptal olmuş olur
z motorlarda ise
egzost manifoldu sökülüp katalizatör kısmının içine düz boru yapıp etrafına elyaf döşüyorlar hiç bir sıkıntı yaratmaz.yakıt sarfiyatı fark etmez
katalizatörün görevi yanma sonucu egzostan cıkan gazları karbon monoksik hidrokarbon ve nox gazının buradaki yüksek sıcaklıkta yakark zarasız bir şekilde egzostan atılmasını sağlar
yakıt sarfiyatına etkisi oduğunu duymadım hiç . çokaraça iptal etik.ama x motorda herhangi bir problem yaratmaz ama z motorda kesim katalizatörün içi düz bir boru ile izole edilmelidir ses vermemesi için.
saygılarımla

kiribiyik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam o zaman da muaynede sıkıntı olmaz mi? Durumu düzeltene kadar bu lambayla beraber gezmeye alışcaz artık. Sonra bir katalizör alcaz napalım. Aracta herhangi bi cekis düşüklüğü fazla yakit durumu yok. Sade o sinir bozucu lamba yaniyor işte.

borankus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2005 model opel astra h kasa var bende de aynı sorun bende de var ne yazikki bazen yanıyor bazen yanmıyor kafasına göre anlamadım