katalizör iptali

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ben çok memnun kaldım . büyük sanayide ahmet abi şaşmazda erol abi var . gri vectracı deyin komple eksoz değiştirmiş headers takılmış falan tanırlar. çok memnun tavsiye etti deyin hemen yardımcı olurlar.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yakıt Ne oluyor kat iptalınden sonra illa bir artıs olur ama ??

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
yakıtın aksine iyice düşeceğini söylediler .bununiçin ekstradan susturucu takıldı.

emregsi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracımda da katalizör arızalı pahalı diye değiştirmiyorum. Böyle güzel bir çözüm arıyorum. nerede yaptırdığını paylaşırsan çok sevinirim. arıza lambasını yakmıyorsa harika olmuş...

bir çok egsozcu yapar hatta katalizetörü yarıp içini boşaltıp geriye takar lar performansta etkiside olur arıza lambasını yakmaz sensör egsozda 1 tane olur oda katalitikden önce olur o yüzden arıza vermez

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
emre senin bahsettiğin z motorlarda olmuyor. sensör 2 tane biri katalizör üzerinde diğeri çıkışında. ben daha önce içini boşalttırdım fakat arıza lambam yanmıştı.

corsa1.012v

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar bende katalizoru iptal etim yerinede normal bir boru takildi, hersey cok iyi ne ariza lambasi yaniyor nede de yakita bir artis yok , ayrica motor daha rahat calisiyor ve de cekiste artis var, ama beni sadece bir sey rahatsis ediyor oda motordan daha cok ses gelmesi.

iza2567

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim katalysator de bozuk usta içi boşaltılmış dedi servis 1900 diyor yenisine ne yapacam bilmiyorum headers tam olarak ne işe yarıyor

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
iza eğer aracın 1.6 z motor ise ben söktüğümü satıyorum.linki incele.
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=43369
yok eğer headers taktırıyım dersen oda iyi olur.

emregsi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
emre senin bahsettiğin z motorlarda olmuyor. sensör 2 tane biri katalizör üzerinde diğeri çıkışında. ben daha önce içini boşalttırdım fakat arıza lambam yanmıştı.

ethem bilgilendirdiğin için teşekkür ederim bunu bilmiyordum:eek:

benim katalysator de bozuk usta içi boşaltılmış dedi servis 1900 diyor yenisine ne yapacam bilmiyorum headers tam olarak ne işe yarıyor

arıza lambasını yakmıyorsa sorun yok bu şekilde kullan hedaers a gelince kısaca egsoz manifoldudur orjinaline göre biraz daha geniş ve dirsekleri daha yuvarlak ve kaliteli malzemeden yapılmış egsoz manifoldudur amaç egsoz gazının en hızlı ve rahat şekilde motordan terki yanma odasına daha fazla temiz hava alması mantığında yapılır ben bir kaç arabamda kullandım ilk kalkışta biraz hantallaştırıyor yalnız sonrasında uzuyor oda heralde kompresyonla alakalı olsa gerek motordaki sıkışmayı rahatlattığı için diyorum.