katalitik konvertör

patates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracım 2004 model 120 binde astra g katalizörüm bitmiş dediler içi boşaltıldı gaza basdığımda zırıltı sesi geliyor şimdi bu parçaya 600 700 lira vermek istemiyorum bu ses nasıl gider birde 110 bin civarlarında bitti 170 binde opeli olan arkadaşım var onda sorun yok nasıl oluyorda bizde problem oldu nasıl biter bu katalitik konvertör benlik bir problem mi var acaba

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
ben clioda kat iptali yapmıştım orjşnalş çıkartım yerine susturucu tarzı bişey takmşlardı zorlayınca bağlantı yerlerinin kaynağı kırılıp zırıltı yapmıştı sizdede aynısı olmuş olabilir

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Ben de 2 sene önce iptal ettirdim. Normal bi susturucu taktırdım yerine ne zırıltı oldu ne de seste bir artış oldu.

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
kat boşaltıldığında zırıltı yapar. onun yerine susturucu takılıyor sesi bi nebze olsun azaltırsınız. fakat daha büyük bir sorununuz var sesten ziyade. kat boşaltıldığında yada iptal edildiğinde egzos emisyonu artıyor ve egzos muayenesinden geçmiyor araç. dayımın aracında kat iptali yapılmıştı, sesin gitmesi için susturucu takıldı ilave. emisyon yüksek olduğu için egzos muayenesinden geçmedi, yerine 120liraya muadil bi katalizör takıldı.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
kat boşaltıldığında zırıltı yapar. onun yerine susturucu takılıyor sesi bi nebze olsun azaltırsınız. fakat daha büyük bir sorununuz var sesten ziyade. kat boşaltıldığında yada iptal edildiğinde egzos emisyonu artıyor ve egzos muayenesinden geçmiyor araç. dayımın aracında kat iptali yapılmıştı, sesin gitmesi için susturucu takıldı ilave. emisyon yüksek olduğu için egzos muayenesinden geçmedi, yerine 120liraya muadil bi katalizör takıldı.

120 TL olan malzeme sadece orta susturucuya benzer bir ürün olmasın ;)

patates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben içini boşalttırdım muayeneden de bu şekilde geçti hiç sorun yok tu aracımda hiç sıkıntı çıkartmadılar parça yerinde duruyor zaten de benim merak ettiğim 110 bin civarlarında katalizörün içini boşaltılması normal mi anlayamadım

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abdullah aslında bu LPG ne kadar masum dursa da kat canına okuyor. Bende ilk LPG montajından sonra aradan geçen 20 000 km sonra kat resmen darma duman oldu ve netten biraz araştırma yaptım ve LPG araçlarda katın çabuk bozulduğu yönünde bir çok yorum okudum.

patates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abdullah aslında bu LPG ne kadar masum dursa da kat canına okuyor. Bende ilk LPG montajından sonra aradan geçen 20 000 km sonra kat resmen darma duman oldu ve netten biraz araştırma yaptım ve LPG araçlarda katın çabuk bozulduğu yönünde bir çok yorum okudum.

valla abim kat umrumda deği artıkl açıkcası bitsin çokda takmicam sessiz yerlerden geçerken gaza yüklenince zırıltı sesi geliyor buyursun gelsin hayır değiştireyim diyorum 600 700 den aşşağıya değildir ne gereği var valla hiçbirşey ucuz değil yada artık bana öyle geliyor. sağol yorumun için

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Arkadaşlar, Astra G de katalizör egzoz manifoltu üzerinde, o yüzden susturucu koyma gibi bir durum yok. Zırıltıyı kesmek için headers takmalısınız. Ama eski manifoltu da saklayın ileride ne olur ne olmaz. İyi bir usta bulursanız, eski manifoltu açtırın içine aynı headers gibi düz boruyu indirin ve kapattırın, original gibi oluyor.

patates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, Astra G de katalizör egzoz manifoltu üzerinde, o yüzden susturucu koyma gibi bir durum yok. Zırıltıyı kesmek için headers takmalısınız. Ama eski manifoltu da saklayın ileride ne olur ne olmaz. İyi bir usta bulursanız, eski manifoltu açtırın içine aynı headers gibi düz boruyu indirin ve kapattırın, original gibi oluyor.

maliyet ne kadar oluyor bu durumda ve muayenede ne durumda olurum