Katalitik Konvektör?

elazigsporlular

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım 2004 corsa c.katalitik konvektörü temizlettim geçenlerde aracın sesi değişti.katalitik konvektörü iptal etsem acaba bi sakıncası varmı ?

nitro_glycerine

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sesi değişti derken iyi yünde mi kötü yönde mi değişti? benim bildiğim katalitik konvertör çevreye zararlı gazların salınımını azaltmak için var olan bir şey. iptal ettirmenin araca değil çevreye zararı oluyor..

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zırıltı sesi geldiğine göre temizleme işlemi olarak çok büyük ihtimalle katalizörün içini boşaltmışlardır, bunun sonucu olarak artık sadece dışardan bakıldığında katalizör gibi görünen, içi boş bir demir boru sahibi oldun. Diğer bir deyişle katalizörün artık zaten iptal.
Tamamen söktürüp susturucu takabilirsin, bu değişiklik zırıltıyı kesecektir.

elazigsporlular

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zırıltı sesi geldiğine göre temizleme işlemi olarak çok büyük ihtimalle katalizörün içini boşaltmışlardır, bunun sonucu olarak artık sadece dışardan bakıldığında katalizör gibi görünen, içi boş bir demir boru sahibi oldun. Diğer bir deyişle katalizörün artık zaten iptal.
Tamamen söktürüp susturucu takabilirsin, bu değişiklik zırıltıyı kesecektir.

aynen hocam.katilizörün içini tamamen boşalttılar.tamamen söktürsem muaynede sıkıntı olurmu acaba ?

combo4258

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
muyeneden geçebileceğinizi sanmıyorum bu şekilde onun yerine aynı katölizör şeklinde susturucular var bunu takarsan ses kesilir bu şekilde geçebilirsin sanırım.

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
muyeneden geçebileceğinizi sanmıyorum bu şekilde onun yerine aynı katölizör şeklinde susturucular var bunu takarsan ses kesilir bu şekilde geçebilirsin sanırım.

Muayenede sıkıntı olur, "katalizörü yok" diye muayeneden geçemeyen arkadaşlar var. Muayenede katalizörün yerinde olup olmadığına bakıyorlar sadece, işlevini yerine getirip getirmediğine değil. O nedenle katalizör yerinde olmalı.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
temizlerken seramiklere zarara vermişler sanırım.iptal edip yerine susturucu taksan tüvden geçersin ama egzoz muayenesinden geçmeyebilir

combo4258

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Muayenede sıkıntı olur, "katalizörü yok" diye muayeneden geçemeyen arkadaşlar var. Muayenede katalizörün yerinde olup olmadığına bakıyorlar sadece, işlevini yerine getirip getirmediğine değil. O nedenle katalizör yerinde olmalı.

bu susturucular katölizör şeklinde yanlız.