Katalik konvektor

anıl_ilhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım bende onve konvektörü içini boşaltmalıyım. istanbuldanım bunu nerde yaptırdınız ve kaça mal oldu ogrenebilirmiyim.

ben Ankara'da yaptırdım 15 lira gibi cüzzi bir fiyata

hamsi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dayanamadım saniyiye gittim eksozcu konvektörün alt kapağını açtı orada petek gibi bir yer var ve aralıkları okadar kirli yada kapalı değil. Sokturmedim bende.Araba cok kısa mesafeye gitmesine rağmen ve zaten 2000-3000 deviri geçmiyor ama hararet yükseliyor. konvektörün orası cok fazla ısınıyor ve giderkenki ses cok farklı gelmeye başladı bir boğucu ses var arabada pazartesi gunu başka bir ustu incelicek ama moralim bozuldu.sizce ne olabilir arkadaşlar

hamsi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Durup dururken otomatik şanzıman bozulurmu ya kafama takıldı

zaptiye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç benzinli ise benzin filtresini değiştir. ilgisi ne diye sormayın... sürekli gittiğim servise; geçen aynı sorunla yani gaz yememe 3000 deviri geçememe ve çekiş güçlüğü problemlerinden dolayı 2000 model bir vectra geldi. aracın bobinden katalizöre kadar değişmedik yeri kalmadı (bujiler dahil) sorun çözülmedi.. en son umutsuzca benzin filtresi değiştirildi ve sorun çözüldü. bujiler hariç sökülen her parça geri takıldı.

alicanaa2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
z motor konvektör

parça istanbuldan kayınço aldı x yerine z motor konvektör almışım
300 ytl ye aldım parça çok temiz aynı paraya satılık

tiseri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç kısa mesafede hararet yapıyorsa bence hi,ç gezdirme aracı motoru yersin...

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar
2002 model 1.6 elegance otomatik 82600 km de aracım
bugun yolda gaz verdikce sesinin değiştiğini farkettim gazı kokleyince hızlanması lazımken kasılıyor araba.

hemen hemen 30 deviri geçince boguluyor sanki servise gittim katalik konvektör ve manifoltun değişmesi gerektiğini soylediler.

orjinali 1800 farklı bir alman markasının da 1200 ytl ye hallolacağını soylediler. Ne yapmam lazım arkadaşlar lutfen yardım

Katalitik konvektör tıkanmıştır ya temizlettireceksin ya yenisini alacaksın ya da iptal ettirip konvektörü çıkarttığın yere susturucu taktıracaksın.

hamsi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
parça istanbuldan kayınço aldı x yerine z motor konvektör almışım
300 ytl ye aldım parça çok temiz aynı paraya satılık

katalik konvektördenmiş sorun, altan bakınca anlaşımadı ama sokturdugumde sallayınca takur tukur sesler geldi. temizlettim içini şu an rahat gidiyor araç.

bu arada arkadaşım orjinal parçamıdır yoksa yan sanayimi.