kasko ?

osmannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar kaskonun hasar parasını karşılaması için kaskoda ismi geçen kişinin mi aracı sürmesi gerekli yoksa ehliyeti olan başka biri kaza yapsada mı kasko bunu karşılar.

gdonmez77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bazı poliçelere böyle bir madde eklenebiliyor. Aracı sadece belli bir kişi kullanacakmış gibi taahhütname veriyorsunuz. bunun karşılığında %10 civarında bi indirim yapıyorlar. Ama eğer hasar olursa, orada yazılı olan şoför dışında birisi kullanırsa aracı, hasar bedelinin %20 sini size fatura ediyorlar.
İndirim ve ödetme oranları kasko şirketlerine göre dğeişkenlik gösterebilir. Almanya da ve diğer avrupa ülkelerinde çok yaygın bir uygulamadır, ancak Trde belli başlı firmalar yapıyor sadece.

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
kasko arabaya aittir.kazayı kim yaparsa yapsın ödemeniz yapılır.
kasko oder ama dusuk oder kasko kımın ustune kayıtlıysa tamamını oder benım arabakı mesale hem babam hem ben kullanıyoruz gozukuyo hasar olursa kesıntısız odıyecek ikiımızede eger baska kullanıcı kaza yaparsa %10 %15 eksık oduyodiye bılıyorum kasko polıcesınde öle yazıyodu ;)
bi polıcene bak yazar :)

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Bazı poliçelere böyle bir madde eklenebiliyor. Aracı sadece belli bir kişi kullanacakmış gibi taahhütname veriyorsunuz. bunun karşılığında %10 civarında bi indirim yapıyorlar. Ama eğer hasar olursa, orada yazılı olan şoför dışında birisi kullanırsa aracı, hasar bedelinin %20 sini size fatura ediyorlar.
İndirim ve ödetme oranları kasko şirketlerine göre dğeişkenlik gösterebilir. Almanya da ve diğer avrupa ülkelerinde çok yaygın bir uygulamadır, ancak Trde belli başlı firmalar yapıyor sadece.
gokhan abinin dedıgıne katılıyorum böyle maddeler var polıcene bak ;)

alper_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
başımıza geldi kasko araç sahibine aitti.başka birisi kaza yaptı araç perte çıktı.tamamını ödediler araç sahibine.tabi arkadşların dedeği madde varsa sözleşmede iş değişir

gsiserhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaska aracın sahibi üstüne yaptırılır kim kaza yaparsa yapsın hasarı ödenir muafiyet yoksa kesintisiz öder.(bu kadar şirket var ve şoförler biniyoo hepsinin hasarı ödeniyoo)

osmannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar peki bu sigorta şirketlerinden hangisi en iyisi.

Keepwalking

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçen gün bi arabanın arkasında el yazısıyla kağıda yazılmış bi yazı gördüm e-5'teyken. sıkışık trafikti okuyabildim. yazının başlığı da aynen şöyleydi. Sabancı'ya güvendim ama boşa çıktı.
kırmızı ışıkta başka bi araç çarpmış adamın arabası perte çıkmış. çarpan araç kaçmış sonrasında yakalanmış. herşey kanuni ve nizami olmasına rağmen aksigorta adamı 8 aydır mağdur etmiş.
bilginize, bilgimize..

gdonmez77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lafta kafa kafaya gidiyorlar ama, Aksigorta falan hikaye. Anadolu Sigortayı bu piyasada tek geçerim. Bunca senedir daha hiç mağdur etmedi beni. Ayrıca TR de prim üretiminde 1. sırada gidiyor bikaç yıldır, yani en çok müşteri Anadolu yu tercih ediyor. Bu kadar insanın birden memnun etmek bence tesadüf değil.