Kasko mu tamir mi?

semihby

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
[font=verdana, geneva, lucida,]2015 model opel corsa arabamı geri giderken duvarın köşesini park sensörü görmedi ve arka stop lambası kırıldı, görünürde çok bişey yoktu fakat sonradan park sensörünün de çalışmadığını farkettim(muhtemelen sigorta atmış olmalı) kendi servisine götürdüğümde 900 tl olabileceği söylendi. Sorum şu ki kaskolu aracım mini hasar kapsamında yapılır mı , olmaz ise kaskoyu bozdurma pahasına yaptırayım mı, ya da sanayide parça değişim ve elektirikçi birine mi yaptırmak daha uygun olur, lütfen yardım[/font]

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Kasko mu tamir mi?

mini onarıma kırık, bozuk parçalar girmez sadece kaportadaki 10 cm'lik hasarları boyuyorlar. Park sensörü sigortası değilde kendisinin bozulduğunu düşünüyorum ben. Stop lambası ne kadar park sensörü fiyat alın işçilik çok tutmaz sanki, 500 tl yi geçmiyorsa kendiniz yaptırın. Kaskonuz delinmesin.

semihby

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sadece lamba için aradığımda 400 lira gibi fiyat biçmişlerdi ama başka serviste hepsi dahil 900 e hallolacağını söylendi. Anlamadığım şu arka tampon 1 cm oynadı, hafif bastırmam ile yerine oturdu. Sonradan farkettim ki hiç bir park sensörü çalışmıyor

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sensör 200 küsür civarında olması lazım, arka farda aynı şekilde. 50-100 civarı işçilikle yaptırabilirsiniz diye düşündüm. Parçaların internet fiyatlarına baktınız mı acaba ?

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

900 TL ciddi bir rakam şöyle söyleyelim araç kasko ve sigortalarının hali malum bozdurursanız bir sonraki yenilemede sürpriz bir rakamla karşılaşabilirsiniz.

Çıkmacıları araştırın bence temiz güzel bir stop bulabilirseniz uygun fiyata onu alıp özelde tamirini yaptırın derim
500 ü geçmiyorsa özel servis mutlaka özeli tercih edin yetkili servisler tam bir soyguncu

semihby

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bonexxx' Alıntı:
sensör 200 küsür civarında olması lazım, arka farda aynı şekilde. 50-100 civarı işçilikle yaptırabilirsiniz diye düşündüm. Parçaların internet fiyatlarına baktınız mı acaba ?

Çıkmacılarda baktım 150 tl civarında yazıyordu, biraz daha araştırmamla belki biraz daha aşağısına bulabilirim

semihby

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

adRe j' Alıntı:
900 TL ciddi bir rakam şöyle söyleyelim araç kasko ve sigortalarının hali malum bozdurursanız bir sonraki yenilemede sürpriz bir rakamla karşılaşabilirsiniz.

Çıkmacıları araştırın bence temiz güzel bir stop bulabilirseniz uygun fiyata onu alıp özelde tamirini yaptırın derim
500 ü geçmiyorsa özel servis mutlaka özeli tercih edin yetkili servisler tam bir soyguncu

Benzer bi hasarı astra olup axa sigortayla bir kişinin yaptırdığını duyunca bir ümitlendim ama haftasonu götürdüğüm de eli boş döndüm.