Kasko mu tamir mi?

semihby

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2015 model opel corsa arabamı geri giderken duvarın köşesini park sensörü görmedi ve arka stop lambası kırıldı, görünürde çok bişey yoktu fakat sonradan park sensörünün de çalışmadığını farkettim(muhtemelen sigorta atmış olmalı) kendi servisine götürdüğümde 900 tl olabileceği söylendi. Sorum şu ki kaskolu aracım mini hasar kapsamında yapılır mı , olmaz ise kaskoyu bozdurma pahasına yaptırayım mı, ya da sanayide parça değişim ve elektirikçi birine mi yaptırmak daha uygun olur, lütfen yardım

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bütçenize kalmış bir durum.

Mini onarım klozu belki hasar miktarını karşılamaz. O yüzden sormak lazım.

Seneye kasko indirimi bozulmasın ve tramerde kayıt olmasın diyorsanız kendiniz yaptırabilirsiniz.
Yetkili servisle ona göre pazarlık edin, bir miktar indirim yaparlar mutlaka.

Başka türlü tanıdığınız usta yoksa sanayide şansınıza kalmış. Kasabın tekine denk gelirseniz uğraştırır durur.

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bazı sigortalarda 1000 tl ye kadar ilk kazada sigorta bozulması yok, Sigortanızda bu özellik varsa sigortadan yaptırın. Böyle olmasa bile ben olsam sigortadan yaptırdım.Aksi halde sigortalamanın bir mantığı kalmıyor. Fotoğraflayıp satışta büyük bir hasarın olmadığını kanıtlamış olursun. Geçmiş olsun.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Geçmiş olsun dışarıdan bir araştırma baktın çok çıkıyor fiyat o zaman kasko dan yapılması en güzeli. Kasko başka ne işe yarar değil mi?

semihby

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkürler cevaplar için. İlk kez böyle bir şey başıma geldiği için ben de ne yapacağımı bilemedim. Uygun bir araştırma sonrası olmadı kendim yaptıracağım. Çünkü şu anki kasko bedeli 824 tl, servisin düz yaptırım fiyatı 900 tl. Ne anladım ben bu işten

_KILIÇ_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncenlikle cok büyük gecmiş olsun Allah daha beterinden esirgesin.hocam işinize karışmak gibi olmasın ama. 850 tl kasko parası vermişsiniz. 900 onarıma vereceksiniz 1750 tl gitti. yarın öbür gün yine ufak bişi olacak aman tramerde cıkmasın diye onuda cepten yaptıracaksınız. Ozaman neden kasko yaptırasınızki bence gidin fiyat neyse kaskodan yaptırın yazık günah verdiğiniz paraya kasko delinmesin diye cepden yaptıramak ne :)))

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkürler cevaplar için. İlk kez böyle bir şey başıma geldiği için ben de ne yapacağımı bilemedim. Uygun bir araştırma sonrası olmadı kendim yaptıracağım. Çünkü şu anki kasko bedeli 824 tl, servisin düz yaptırım fiyatı 900 tl. Ne anladım ben bu işten

Allah korusun araba pert oluncamı kaskoyu kullanacaksınız. zaten kasko bedeliniz 824 TL imiş. kasko bozulunca indirim oranınız bir üst kademeye çıkacak. bence kesinlikle kaskoya yaptırınız. yaptırmadan önce fotoğraf çekip saklayınız. tramerdeki 1000-2000 TL lik hasar kaydı çokda sorun olmaz.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2015 model opel corsa arabamı geri giderken duvarın köşesini park sensörü görmedi ve arka stop lambası kırıldı, görünürde çok bişey yoktu fakat sonradan park sensörünün de çalışmadığını farkettim(muhtemelen sigorta atmış olmalı) kendi servisine götürdüğümde 900 tl olabileceği söylendi. Sorum şu ki kaskolu aracım mini hasar kapsamında yapılır mı , olmaz ise kaskoyu bozdurma pahasına yaptırayım mı, ya da sanayide parça değişim ve elektirikçi birine mi yaptırmak daha uygun olur, lütfen yardım

Arka stop pahalı değil. Park sensörünün de tek bir gözü arızalanmıştır o yüzden sapıtır. Sigorta attıracak bir durumun olacağını düşünmüyorum. Arka stobu alırsınız o problem olmaz. Orjinal sensörlerin gözlerini de tek sattıklarını düşünmüyorum ancak onuda çıkmacılardan temin ederseniz en az yarı yarıya kar edersiniz.

Park sensörü mini onarıma girmez, mini onarımda estetik görüntünün düzeltilmesine dayalı tamirat yapılır çizik, vuruk, yanık, kırık gibi. Elektronik aksama ellemezler zaten. Onun tamiri için dosya açılması lazım. Hasar büyük ve önemli olmadığı için fotoğraflarını çekip saklarsınız. Kasko mu tamir mi sorusunun cevabı sizin bütçeniz ile alakalı. Alabiliyorsanız herşeyin sıfırını alın takın, cebimden daha az para çıksın derseniz servise götürüp dosya açtırıp yaptırın aracınızı. 824 liraya kasko yaptırmışsınız, bir üst dilime geçtiği zaman ne kadar ödenecek, 300 400 lira fazla ödersiniz seneye. Cebinizden yaptırırsanız 900 lü rakamlar söylenmiş. Teraziye koyup seçiminizi yapın :)