Kasko ile pert problemi çözüme ulaştı

utkutku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=90947 bu konuda yazmıştım arkadaşlar kasko ile ilgili problemimi.Arabama 12.500 lira teklif etmişlerdi ama bendeki kasko belgesinde araç bedeli 16.000 lira olarak gözükmekteydi.Tahkim komisyonuna 5 sayfa itiraz etmelerine rağmen tahkim kurulu 16.000 lira ve tahkime başvuru parası 250 lirayı ödemelerine karar verdi.

Herkes hakkını arasın arkadaşlar.Sigorta şirketlerine paranızı yedirmeyin.Tahkim komisyonu en geç 4 ay sürede siz hiç bir şey ile uğraşmadan sonuca ulaştırıyor ve kimsenin itiraz edip tekrar dava açma gibi bir şansı yok.5 sayfa itiraza rağmen beni haklı bulmaları tarafsızlıklarının ispatıdır bence.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Hadi hayırlı olsun. Hak kazanılmaz alınır hemde söke söke....

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eline emeğine sağlık, helal olsun.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
tebrik ediyorum bunları dur diyecek birilerinin olması şart arrtık

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun...

izm35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu tahkim kurulu olayı nedir, nasıl mekanizma işletilir, basvurusu nereden kime yapılır bilgi verir misiniz...

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Tahkim Kurulu, Hakem Heyeti ile aynı şeyse - ki aynı gibi duruyor - belli bir miktarın altındaki sorunlar için kaymakamlıklar bünyesindeki hakem heyetlerine başvuruyorsunuz. Bir dilekçe, sorun ile ilgili fatura, yazışmalar v.s. teslim ettikten 3 ay sonra karara bağlıyorlar. Ben bu şekilde konut kredisi yapılandırma ücretini geri almıştım. Tabii aynı şey ise...

utkutku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu tahkim kurulu olayı nedir, nasıl mekanizma işletilir, basvurusu nereden kime yapılır bilgi verir misiniz...

http://www.sigortatahkim.org/webdev/

bu siteyi incelerseniz daha iyi bir fikir sahibi olabilirsiniz.Sigorta şirketi size son kararım bu , bunun üstünde bir şey vermem derse veya 15 gün içinde size dönüş yapmaz ise sitede yazan evrakları ve sizin talep ettiğiniz fiyat aralıklarına göre en fazla 250 tl yatırılıp hepsi tahkim kuruluna yollanıyor ve en geç 4 ay sürüyor ve siz hiçbir şey ile uğraşmıyorsunuz.Eğer kazanırsanız ve haklı bulunursanız yatırdığınız o en fazla 250 tl yi de sigorta şirketi size ödüyor.Yardımcı olabileceğim bir şey olursa sorularınıza cevap veririm yine.

utkutku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tahkim Kurulu, Hakem Heyeti ile aynı şeyse - ki aynı gibi duruyor - belli bir miktarın altındaki sorunlar için kaymakamlıklar bünyesindeki hakem heyetlerine başvuruyorsunuz. Bir dilekçe, sorun ile ilgili fatura, yazışmalar v.s. teslim ettikten 3 ay sonra karara bağlıyorlar. Ben bu şekilde konut kredisi yapılandırma ücretini geri almıştım. Tabii aynı şey ise...

Yaklaşık olarak aynı şey gibi ama benim verdiğim site sigorta tahkim komisyonudur.Sadece sigorta anlaşmazlıkları gibi sigorta şirketleri ile ilgili tüm işlemlere bakıyorlar.Tabi sigorta şirketiniz bu komisyona üye ise.Genelde benim gördüğüm kadarıyla çoğu sigorta şirketi üye buraya.