Karter Muhafaza Koruma Sacı gereklimidir?

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet, Opel severler, yollarımız malum gereksiz tümsekler, çukurlar, taşlarla dolu. Geçenlerde arabanın altını kaldırıp baktım rutin bakımında fakat farkında olmayarak araç altının bir kaç yerden vurduğumu gözlemledim.. Ama bunlar küçük sayılabilecek vuruklardı. Yani herhangi bir zararı yoktu fakat ya bu durum daha şiddetli olarak motoru, şanzımanı koruyan karter bölgesinde meydana gelseydi ne olurdu?
Konuyu Opel Yetkili Servislerinden araştırdım fakat onlar karter muhafaza sacı takılmasını güvenlik yönünden önermiyorlar.Güya konu maliyet değilmiş Mesela Astra J ve K kasalarında falan yokmuş orjinalinde. Sebebi ise şiddetli bir önden çarpmalarda motorun yere aracın altına düşerek, kabin içersindekilerin ezilmesini önlemekmiş. Sizlerin bu konudaki görüş ve uygulamaları nelerdir?

Karter Muhafaza Koruma Sacı

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Opel gerek yok diyorsa gerek yoktur :D Karter kolay kolay delinmez bence, delinecek kadar kötü darbe alırsa muhafaza ne kadar koruyacak o da ayrı bir muamma :rolleyes:

• Beğen
Tepkiler: Murat

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Beni düşündüren tek konu güvenlik, yolda motorun kaza anında düşmesi mi yoksa karterin belediyeler yüzünden delmek mi ?

• Beğen
Tepkiler: Murat

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Benim arabada sanırım mevcut bu. Lifte kaldırıldığında motorun altında böyle bir sac görmüştüm resmini çekerim de sanırım başka bir şey olma şansı yok. Orijinalde mi vardı benden önceki sahipleri mi taktırdı emin değilim.

qokhan1

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Aslında off road/ arazi araçlarında, karter alt takım vs. yi korumak için tasarlanmış, bence binek araçlar için gereksiz ABS plastik felan olsa güzel olur, Yaşadığınız bölge köy mezra vb gibi sıkıntı yol şartları varsa olması iyi olur. İlave ağırlık yapacağını yakıt tüketimini etkileyeceği aşikar. Şiddetli çarpmalarda kabinin motor üzerine çıkacağını ( motorun aşağıya doğru inmesi kabinin kabut tarafına yığılması gibi ,motor düşmesi derler) sürücünün sıkışmasını engellemek için olmaması gerektiğini söylerler ama ben bununla ilgili tatmin edici bilgi bulamadım

goktasoktay

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araçta plastik bir koruma kapağı var ve alt tarafı güzelce kapatıyor, komple. Ben ilk aldığımda sanayide sac olanından taktıracaktım, sanayideki ustam eline aldı bi saca baktı bi de mevcut olana. Böyle kalsa daha iyi dedi, ben de değiştirmedim. Uğraşmak istemediğinden falan değil, senelerdir gittiğim usta..

Tapatalk kullanarak iPad Pro aracılığıyla gönderildi

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet, konu gri, artısı var eksisi var. Oluşuna bırakacağız artık...

goktasoktay

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tabi benimkinde plastik de olsa vardı. Hiç yoksa taktırmak lazım

iPhone X cihazıyla tepetaklaktan fırlatıldı [emoji854]

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
  • Beğen