Karter Koruma Merak Edenler

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Karter Koruma Merak Edenler

Sormak lazım esasında. 800 TL dedikleri o mu acaba???

ssyt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gradient link' Alıntı:
Gecen hafta yeni astramin pazarlığını yaparken karter muhafazasi istedim olmaz dediler. O zaman takasa verdigim astranin karter muhafazasını yeniye takın dedim. Tamam dediler.  Aracımı teslim almaya gittiğimde dizel sportlarda aracın fabrikadan muhafazali geldigini onlarin da bunu aracı degisim icin lifte aldıklarında gördüklerini söylediler. Güvenmedim araştırdım hakikaten dizellerde plastik bir karter muhafazası varmış. Değiştirmek icin ama on taraftan baya bir seylerin sökülmesi  lazimmis.

size yine bilgi vermişler. Ben aracımı gidip kendim alamamıştım.babama da var demişler..sonra da bakmadık karter koruma var mı diye..ismini anmayayım şimdi malum bayinin  battle_Teroriste  Odak a götürüp lifte kaldırınca Tarık Bey gösterdi olmadığını ve plastik kapaktan bahsetti. sonra tabi aracı aldığım bayide aldım soluğu..onlar da bilmiyormuş böyle birşey olduğunu.ilk gelen makyajlı araçlardanmış bu da...makyajlılar böyleymiş de söyleymiş de..bir sürü hikaye. hiç yeltenmemişler takmaya. yoksa sizin gibi uyarmaları gerekirdi..isterseniz keselim bu parçayı takalım dediler..ben de lanet olsun dedim..istemiyorum dedim...şimdi karter korumasız geziyorum..Sadece plastik bir kapaktan ibaret değil..içinde parlak bir yalıtım malzemesi vs de var..kışın soğuktan çok etkilenmemesi içinmiş..

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ssyt link' Alıntı:
size yine bilgi vermişler. Ben aracımı gidip kendim alamamıştım.babama da var demişler..sonra da bakmadık karter koruma var mı diye..ismini anmayayım şimdi malum bayinin  battle_Teroriste  Odak a götürüp lifte kaldırınca Tarık Bey gösterdi olmadığını ve plastik kapaktan bahsetti. sonra tabi aracı aldığım bayide aldım soluğu..onlar da bilmiyormuş böyle birşey olduğunu.ilk gelen makyajlı araçlardanmış bu da...makyajlılar böyleymiş de söyleymiş de..bir sürü hikaye. hiç yeltenmemişler takmaya. yoksa sizin gibi uyarmaları gerekirdi..isterseniz keselim bu parçayı takalım dediler..ben de lanet olsun dedim..istemiyorum dedim...şimdi karter korumasız geziyorum..Sadece plastik bir kapaktan ibaret değil..içinde parlak bir yalıtım malzemesi vs de var..kışın soğuktan çok etkilenmemesi içinmiş..
Sonuc olarak bizim de taktirmamiz gerekiyor mu?

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben canimin daha onemli oldugunu dusunerk taktirmamistim ,sonra serviste aracta karter koruma oldugu soylendi baktik beraber disinda parlak bir bolum olan plastik mi degil mi bilmiyorum bir koruma vardi bence yeterli bu.

tunc1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Karter koruma dizel araçlarda 2012 modellerinde plastikolarak  geliyor.sadece dizel lerde olması ise kışın motor sıcaklığını koruması , motor vibrasyon ve seslerin içeri gelmesini engellemek amaçlıdir.saç olarak takılması motoru koruma almalıdır.

ssyt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gradient link' Alıntı:
Sonuc olarak bizim de taktirmamiz gerekiyor mu?

Plastik korumanın  darbede etkisi tabi ki yok. aracınızı liftteyken bakarsanız elinizle bile çok rahat bu plastik parçayı esnetebiliyorsunuz.  Ama bana serviste söylenen dizellerde belli parçaları sadece sökmek yetmiyor.  bazılarının kesilmesi gerekiyormuş.. açıkçası taktırmamak benim kişisel tercihim oldu..parçaların kesilmesi vs pek hoşuma gitmemişti....

tunc1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Plastik olanların yan kısımları olmasından dolayı bu izolasyonu sağlıyor eğer  düşünürseniz sadece krater alt kısmı sökülerek takılır yolunuz servise düşerse çay içmeye, arac altında  gösterebilirim

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekkürler Tunç bey. İstanbul'a yolum düşerse muhakkak. Şimdi sormak istediğim taktirmamiz istersek plastikten bir kısım kesilecek mi? Ses vibrasyon ve ısı yalıtımı etkilenir mi?

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

komşumun arabasının altına gece motor sıcak diye kedi girmiş.garibim hayvan napsın sıcacık yer diye girmiş.onda da karter koruma yoktu.sabah işe giderken motoru çalıştırmış bir süre gittikten sonra bir terslik fark etmiş.sonuç iğrenç :( .karter koruma olsa belki kedi zorlasa yine girebilir ama koruma olmayınca o boşluktan direk giriyorlar.
kaza durumuna gelince o boşluktan yere bırakılması olayı beni pek tatmin etmedi.zaten araç zeminden çok uzak değil.her türlü o parçalar kaza anında arabanın altında olacak.girecekse öyle de girer.bence koruma yaptırılmalı.aracın altını çarpınca 55 liralık kapak için yüzlerce lira masraf çıkıyor..