karda patinaj yaparken stop ediyor

System

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracım 2011 astra clasic III Easytronic HB 1,3 CDTİ malumunuz kar yağışları baya bi arttı Düz yolda 2 kere kara saplandım ve arabam patinaj çekmeye başladığı zaman 35-40 saniye sonra araba stop ediyor bu 2 kere başıma geldi 2 kez kara saplandım patinaj çekmeye başladı 35 - 40 saniye sonra stop etti bunun sebebi ne olabilir bazen böyle çok hafif patinaja giriyorum ozaman stop etmiyor birkaç araştırma yaptım ASR yapıyor diye okudum ASR den kaynaklanabilirmi arabam 2011 model 0 km aldım hiç bir sorunum yok takır takır saat gibi ama bu buzlu zeminde patinaj sırasında stop etmesi aklıma takıldı bu konuda biraz bilgi verirseniz

patinaj sırasında ekranda herhangi bir ışık yanıyormu diye hiç dikkat etmedim

memoli007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
1,3 cdti motorların alt devirleri çok güçsüzür.
karlı buzlu zeminde videti manuele getirip devamlı M1 de yada M2 de kullanırsanız sorun olmaz.
şanzuman patinaj durumunda arabanın hızlandığını algılayıp gaz keserek vites büyütme moduna giriyo gazı kestiği anda da devir yetmeyip stop ediyo.
Manuel vites olarak kullanın + yada - yaparak kendiniz vites değiştirin karlı zeminde olabildiğince de vites değiştirmeyin patinaj anında. sorun kalmaz...