Kar Zinciri

System

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracıma kar zinciri alacağım fakat kafama takılanbir kaç nokta var.
bildiğimiz klasik zincirin janta zarar verdiği kopunca lastik çevrsine zarar verdiğini bi kaç yerde duydum okudum üsteik kopsa falan o ayrı bir dert. birde engelliyim o yuzden kullanması takmasıda zorluk yaratabilir araştırmalarım da 2 tip kar zinciri gördüm

ilki kar çorabı. kullanımı çok basit gibi fakat sorun şu bu çorap kumaş mesela heryer sırf kar olmayabilir kuru zemine raslasa yırtılırmı çabuk eskirmi diye düşünüyorum.
ikincisi kar pençesi bunu takmak çok basit kol saati takar gibi ve bu parça parça her latiğe 2 yada üç adet taksam çok rahat tutar karda

bu konuda bana bilgi verimisiniz?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Kar lastiği kullan bırak zinciri filan gerek yok. Zincir sadece çok fazla karda iş yapar ;)

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede hiç uğraşmayın neticede bir sokağa giriyosunuz kar var diğer sokak işlek olduğu için kar erimiş buda arabaya zarar verebilir. yolda kar varsa tak yoksa çıkar bu daha zahmetli iş onun için maddi durumunuz varsa alın 1 takım kışlık lastik sizin için çok daha iyi olur.

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de arkadaşlara katılıyorum, ortalama bir kar lastiği çok iş görür. Zincir eziyetine gerek yok.

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben takgit kar paleti kullanıyorum. en güvenlisi ve pratiği bu her tekerlek için 5 parçadan oluşuyor ancak araçta çelik jant olması gerekli kullanmak için. takmak için kriko veya aracı ileri geri yapmaya gerek yok en önemli diğer kar paletleri gibi zahmetli değil ve tekerleği içine almadığı için tekerleğe zararı yok. birde janta bir aparat monte edilerek paletlerin takıldığı bir model vardı ama ben kullanmadım... kar çorabına gelincede her ne kadar kullanışlı olsa da karın az olduğu zeminlerde çok çabuk zarar görüyor ve aşınıp yırtılıyor ama yoğun karda iş görür.

System

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
20-25 gün önce Kar Lastiklerini taktım zincir olayını şimdilik askıya aldım lazım olursa bakarız

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kar lastikleriniz yeniyse güzel. Yeni değilse hamuru sertleşmemiş ve dişleri tutunabilir olması gerekir. Düzgün bir kar lastiğinde zincire hiç gerek duymassınız.