Kar Temizleme ?

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kar Temizleme ?

recepakcay link' Alıntı:
Orjinal cam veren sigorta şirketleri var

Hasarsızlığı bozmadan mı?

Baran_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu cam kırılması işi başına gelen arkadaşlarımız var; kasko orjinal ısıtmalı cam taktı.

Baran_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Burock3427 link' Alıntı:
Teşekkürler Focus'un sahibi arkadaş ile bunu tartışıyorduk.

Focus sahibi arkadaşına focus forumunu tavsiye ederim :)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ford ön cama rezistans koyduk maliyeti artmasın diye camı inceltmiş anlaşılan, bu ne yahu camı patlayan patlayana  ???

Baran_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Ford ön cama rezistans koyduk maliyeti artmasın diye camı inceltmiş anlaşılan, bu ne yahu camı patlayan patlayana  ???

Patlayan patlayana mı?
bizim forumdan bir iki kişi var ama doğal sebeplerle; taş gelmesi kaza vb gibi..
Bu sabah araba tamamen buz tutmuştu; sıcaklık -4 derece iken ön cam ısıtma ile 1-2 dakika içinde cam tamamen açıldı :)

iurista

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Ynt: Kar Temizleme ?

Burock3427 link' Alıntı:
Geçen Focus sahibi arkadaşla bu camı tartışıyorduk. Cama taş maş geldi patladı. Kaskomuz var. Kasko normalde orijinal cam vermez. Bu durumda bizim ısıtmalı camı verecek mi vermeyecek mi?

Benim tahminim aynı özellikte yani ısıtmalı yan sanayi varsa taktırabilir ki hiç ihtimal vermiyorum olacağına. Yoksa paşa paşa o camı Ford'tan taktıracak. Aracın fabrika çıkış bir özelliğini kasko yerine koymuyorum diyemez.
kasko poliçesinde aksesuarlar diye bir kısım var. klima ses/ görüntü sistemleri vs. gibi sıralamış altına da "işbu aksesuarla orjinal olmsı halinde teminat kapsamındadır" diye bir kloz koymuşlar. aracı kasko yaptırırken bu aksesurlara ekletirseniz garanti olur. daha sonra da eklenebilir kanımca. eklemeyi kabul etmezlerse de orjinal olduğu için başına birşey gelirse dava yoluyla alınabileceği kanaatindeyim. benim böyle bir davam olmamıştı ama hukuki kanaatim bu yönde..

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Baran_ link' Alıntı:
Patlayan patlayana mı?
bizim forumdan bir iki kişi var ama doğal sebeplerle; taş gelmesi kaza vb gibi..
Bu sabah araba tamamen buz tutmuştu; sıcaklık -4 derece iken ön cam ısıtma ile 1-2 dakika içinde cam tamamen açıldı :)

O dediğinden bugünlerde bana çok lazım oluyor...

Focus'un bu özelliğini çok kıskanıyorum laf aramızda. Sırf bu yüzden tipi bile hoşuma gitmeye başladı :) bugünlerde. Şaka bir yana severim eski kasalarından beri Focus'u.

Ama merak ettiğim şey şu. Bu kadar zevksiz alaşım jantları nereden buldu da taktı bu kasaya. Resmen yazık etti...

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Burock3427 link' Alıntı:
O dediğinden bugünlerde bana çok lazım oluyor...

Focus'un bu özelliğini çok kıskanıyorum laf aramızda. Sırf bu yüzden tipi bile hoşuma gitmeye başladı :) bugünlerde. Şaka bir yana severim eski kasalarından beri Focus'u.

Ama merak ettiğim şey şu. Bu kadar zevksiz alaşım jantları nereden buldu da taktı bu kasaya. Resmen yazık etti...
Benim focus tan vazgeçmemin ana nedeni navigasyon olmayışı idi. Yoksa 1,6 Ecoboost canavar gibi 180PS. Gerçi tip olarakta, jant olarakta astra daha güzel.