Kar modu kendiliğinden kapanır mı?

phdserkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ankara'da birkaç gün önce gerçekleşen kar yağışında Necatibey caddesinde yokuş yukarı 1 saat kadar dur-kalk yapmak zorunda kaldım. Bilenler bilir, hafif bir eğim vardır o yolda. Yolda hafif buzlanma mevcut olduğu için kar modunu çalıştırdım. Sonra da hiç kapatmadım. Fakat daha sonra aracın patinaj yaptığını fark edince kar modunun kendiliğinden kapandığını farkettim. Bu süre içinde vites değiştirmedim, kar düğmesine basmadım. Sorum şu:
Kar modu belli bir süre zorlandığında kendiliğinden kapanıyor mu?

burebista

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sistem kendini korumak amaçlı kapatmış olabilir nasıl ki rezistans belli bir süre çalıştıktan sonra otomatik kapanıyorsa oda kendini kapatmış olabilir kar modunu hiç uzun süreli kullanmadım ancak kalkışlarda bir iki kere denedim onun için soruna kesin yanıt veremiyorum

astra_21

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bu olay benimde başıma geldi...kar modunda araç 2.viteste kalkış yaptığından balatalar zorlanır ve ısınan balatalar zarar görmesin diye sistem kendini korumaya alır belli bi süre sonra çalışacaktır.iyi forumlar

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bu olay benimde başıma geldi...kar modunda araç 2.viteste kalkış yaptığından balatalar zorlanır ve ısınan balatalar zarar görmesin diye sistem kendini korumaya alır belli bi süre sonra çalışacaktır.iyi forumlar
Sürekli birinci vitesde kalmak balatalar zorlanıp ısınmıyomu :)

zihnigonen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
60 km hıza ulaşınca kendilinden kapanıyor diye biliyorum

MuL@T

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tc devre dışı kaldığında yani patiye düştüğmde kapanmıştı benimde yanlış hatırlamıyorsam

phdserkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendeki olay uzun süre dur kalk yapmak zorunda olduğumda gerçekleşmişti. Kar modu kapanmış, tekrar basmama rağmen açılmamıştı. Fakat farkettim ki vitesi N konumuna getirip beklemelerde şanzımanı "dinlendirdiğimde" tekrar kar modunu açabilmiştim.

Yanıtlar için teşekkürler.